Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Nieczysty Kolos

Kolos z bagien.

Nieczystego Kolosa spotkasz na końcu lokacji Bagno smutku. Pomimo swojego groźnego wyglądu, nie należy do najtrudniejszych bossów w grze.

Poniżej przestawiamy porady i wskazówki, które pomogą ci pokonać Nieczystego Kolosa:

  • Jeśli się oddalisz od bossa, zaatakuje cię z dystansu. Jedna z jego rąk przypomina działko, z którego przeciwnik strzela pociskami. Uciekaj przed nimi na bok lub wykonaj kilkukrotnie przewrót, żeby uniknąć obrażeń.
  • Kiedy zbliżysz się do bossa, ten zaatakuje cię wielkimi łapskami. Najpierw zrobi wymach jedną ręką, a potem drugą. Oddal się wówczas do tyłu, aby uniknąć obrażeń.
  • Jeśli długo będziesz przebywał w bliskiej odległości od bossa, ten wykona atak polegający na wypuszczeniu pyłu. Jeśli zobaczysz, że wróg pochyli głowę i zaczyna się trząść , oddal się jak najszybciej. Przeciwnik po chwili wyrzuci z siebie chmurę pyłu. Jeśli będziesz w zasięgu „wybuchu”, otrzymasz obrażenia.
  • Atakuj bossa od tyłu. Bardzo łatwo go zajść z boku, gdyż przeciwnik praktycznie nie porusza się po arenie. Jeśli - na przykład - strzela do ciebie z „działka”, biegnij w jego stronę, unikając obrażeń, a jednoczenie próbuj go obejść, by znaleźć się za jego plecami.
  • Chroni go słaby pancerz (1). Rozbij go jak najszybciej, uderzając w niego kilkukrotnie. Kiedy ci się to uda, będziesz zadawał Kolosowi większe obrażenia.
  • Pamiętaj, żeby zrobić kilka kroków do tyłu, gdy wykonasz serię ciosów w plecy, gdyż boss z pewnością zacznie wymachiwać rękoma.
  • Nieczysty Kolos jest wrażliwy na ogień, więc skorzystaj z czarów, które zadają obrażenia od płomieni, i przedmiotów, które nałożą na broń moc tego żywiołu.

Kiedy pokonasz Nieczystego Kolosa, podejdź do klińca by odblokować punkt szybkiej podróży i zdobyć Zerodowaną duszę demona. Możesz teraz przejść do kolejnej lokacji, gdzie czeka na ciebie boss: Astrea lub odwiedź inną część Boletarii.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Penetrator

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze