Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Ludojad

Walka z dwoma przeciwnikami.

Poniżej opisywana walka należy do jednych z najtrudniejszych w Demon's Souls, a to ze względu na fakt, że w tym starciu zmierzysz się tak naprawdę z dwoma przeciwnikami jednocześnie (!). Jakby tego było mało, pojedynek odbywa się na wąskim moście, co znacznie utrudnia potyczkę.

Samo dotarcie do bossa jest niełatwym zadaniem. O ile pierwszych przeciwników możesz minąć bez problemu, omijających ich lub szybko zabijając, o tyle czerwony duch na schodach, prowadzących do areny walki z Ludojadem, może być wyzwaniem dla graczy, którzy nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić.

Przede wszystkim, gdy będziesz wchodził po schodach, poczekaj, aż czerwony fantom odwróci się i pójdzie w górę. Oczywiście obserwuj go z bezpiecznej odległości. Kiedy będzie wchodził po schodach i będzie odwrócony do ciebie plecami, dopiero wówczas go zaatakuj lub omiń (przeciwnik na tyle wolno się obraca, że powinieneś zdążyć go minąć i wbiec na górę, nie otrzymując obrażeń).

Poniżej przedstawiamy porady i wskazówki, dzięki którym pokonasz Ludojada:

 • Kiedy wejdziesz na arenę walki z bossem, będzie tam na ciebie czekał jeden przeciwnik. Drugi dołączy w trakcie starcia, po jakimś czasie. Dlatego postaraj się zadać pierwszemu wrogowi jak najwięcej obrażeń, bo potyczka z dwoma bossami jednocześnie jest bardzo trudna. Im szybciej wyeliminujesz pierwszego bossa, tym łatwiejszy dla ciebie będzie dalszy przebieg starcia.
 • Bossa atakuj od tyłu - wtedy możesz wyprowadzić bezpiecznie serię ciosów. Wykorzystaj moment, w którym wokół Ludojada pojawia się zielona mgła. Wówczas jest bezbronny i przez chwilę nie atakuje.
 • Kiedy wzbije się w powietrze, zaatakuj go bronią dystansową lub czarami, jednocześnie uważając na jego ataki magiczne. Cierpliwie czekaj, aż znowu stanie na ziemi, wykona swoje uderzenie, po którym wyprowadź kontratak.
 • Podczas obrony polegaj na unikach, by szybko odeprzeć atak przeciwników i zaatakować ich od tyłu.
 • Kiedy Ludojad oprze się rękoma o ziemię, wówczas wykonaj unik na bok. Dzięki temu miniesz jego szarżę.
 • Innym sygnalizowany atakiem bossa jest uderzenie ręką. Skrzydlata istota podnosi rękę w górę, by wyprowadzić cios. Wówczas przesuń się na bok i zadaj mu obrażenia od tyłu.
 • Kiedy wzbije się w powietrze, uważaj na magiczny atak - wystrzeli w twoją stronę zielony promień. Nie jest to zbyt groźny atak, a do tego ma krótki zasięg. Staraj się utrzymywać duży dystans, gdy boss unosi się nad ziemią.
 • Po kilku chwilach pojawi się drugi Ludojad. Wówczas musisz zmienić taktykę. Bardziej skoncentruj się na obronie i wyczekuj na odpowiedni moment do wyprowadzenia ataku. Wykorzystuj chwilę, gdy jeden z bossów wzbije się w powietrze, a ty zostałeś sam na sam z drugim przeciwnikiem. Wówczas postaraj się zadać przeciwnikowi obrażenia, unikając jego ataków.
 • Podczas walki z dwoma przeciwnikami, skoncentruj się na tym pierwszym, któremu zadałeś już wcześniej obrażenia. Im wcześniej się go pozbędziesz, tym walka będzie prostsza. Trudno jest odróżnić jednego Ludojada od drugiego, więc bacznie obserwuj wroga, który ma mniejszy pasek życia. Czasami wystarczy, że będziesz go miał namierzonego.
 • Podczas całej walki uważaj na swoje ruchy i gdzie stawiasz kroki. Obszar, na jakim toczy się walka, jest bardzo wąski, więc łatwo o upadek. Ataki przeciwników również mogą doprowadzić do tego, że spadniesz w przepaść.
 • Na środku areny znajduje się lampion z ogniem, za którym możesz się przez chwilę osłonić przed atakami wrogów i skorzystać z leczenia. Nie jest to jednak idealne miejsce do walki, bo wrogowie mogą cię zajść z dwóch stron. Ewentualnie, gdy zostanie już tylko jeden przeciwnik, możesz podjąć dalszą walkę w tym miejscu.

Kiedy pokonasz drugiego bossa, walka zakończy się. Podejdź do klińca, by zdobyć Mieszaną duszę demona.

Teraz możesz iść dalej, do areny walki z kolejnym bossem, Starym Mnichem, albo udać się do innej lokacji. Pamiętaj, aby wykorzystać wszystkie dusze, zanim pójdziesz do innego miejsca.

Następnie: Demon's Souls - boss: Dawny Bohater

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Smoczy bóg

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Demon's Souls

PS5, PS3

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze