Skip to main content

Demo Stellar Blade było dwa razy popularniejsze niż demo Final Fantasy 7 Rebirth

Pełna wersja powtórzy sukces?

Firma badawcza Ampere Analysis szacuje, że wersja demonstracyjna Stellar Blade cieszyła się dwukrotnie wyższą popularnością niż demo, które przygotowano dla - pozornie - znacznie głośniejszej produkcji, czyli Final Fantasy 7 Rebirth.

Warto powtórzyć, że mówimy o danych szacunkowych, a Ampere nie podaje dokładnie, na jakiej podstawie określa liczbę aktywnych kont. Przechodząc jednak do konkretów, testowa odsłona Final Fantasy 7 Rebirth przyciągnęła 380 tysięcy użytkowników dziennie.

W przypadku Stellar Blade było to już 690 tys. (mowa o szczytowym momencie dnia, nie o sumie przez 24 godziny). Bez zaskoczenia, pełna wersja FF7R poradziła sobie nastęnie dużo lepiej, ponieważ wartość wzrosła o ponad 250 procent, do 2,21 mln graczy dziennie w najlepszym momencie.

Fioletowy pasek to wyniki dema, a niebieski - pełnej wersji. W przypadku Stellar Blade mowa oczywiście o szacunkach. Wykres: Ampere.

Na podstawie takiego wzrostu w porównaniu z wersją demo (właśnie o 251 procent) Ampere szacuje więc, że nadchodzące Stellar Blade może osiągnąć wynik na poziomie aż 4,01 mln graczy. O ile oczywiście uda się poprawić zainteresowanie względem wersji demonstracyjnych w identyczny sposób.

Jest to zapewne możliwe. Odpowiedzialne za prace studio Shift Up zauważyło niedawno w serwisie X, że „z przerażeniem” obserwowało, że niektórzy gracze spędzili w dość ograniczonym demie nawet ponad 50 godzin.

Produkcja debiutuje 26 kwietnia, wyłącznie na PlayStation 5. Wydawcą jest właśnie Sony Interactive Entertainment. Wcielamy się w wojowniczkę o imieniu Eve, która powraca na spustoszoną Ziemię, by oczyścić miasto Eidos 7 z potwornych najeźdźców o nazwie Naytiba.

Read this next