Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo polskiego Forever Skies podbiło Steam. Teraz znamy datę premiery

Podniebne przygody.

Ponad 140 tysięcy osób dodało demo Forever Skies do biblioteki na Steamie, więc oczekujących na pełną wersję z pewnością nie brakuje. Mamy dobre wieści: polska produkcja opowiadająca o podniebnym survivalu ukaże się 22 czerwca na PC, w programie Early Access.

Projekt studia Far From Home to postapokaliptyczny survival z elementami budowania latającej bazy. Gracze wracają na Ziemię zniszczoną przez katastrofę ekologiczną. Ludzkość uciekła z planety, którą spowija teraz toksyczny pył, nad którym poruszamy się własnym sterowcem.

Ten budujemy i ulepszamy według własnych upodobań, zbierając surowce i wykonując zadania na szczytach drapaczy chmur. Do tego musimy bronić się przed wirusami i modyfikować patogeny, by wzmocnić ciało. Jest też warstwa fabularna - odkrycie, co stało się z ludzkością przed upadkiem.

W demie otrzymaliśmy właśnie namiastkę eksploracji ponad chmurami, lecz w pełnej wersji trafimy już także pod pył. Akcję w takich warunkach pokazuje poniższy trailer, włącznie z nowymi formami życia, które wyewoluowały na Ziemi po katastrofie i opuszczeniu planety przez ludzkość.

„Od początku tworzenia Forever Skies zależało nam na stworzeniu kontrastu w przestrzeni nad i pod pyłem. Przygotowaliśmy specjalnie mechaniki i zmieniliśmy cały styl gry tak, by wyruszający w podróż pod pył gracz czuł, że jest to zupełnie inne doświadczenie” - komentuje Andrzej Blumenfeld, dyrektor generalny Far From Home i główny projektant rozgrywki.

W planach na dalszą przyszłość jest między innymi wprowadzenie trybu kooperacji. Twórcy wyjaśniają, że na Early Access zdecydowali się, by móc rozwijać produkcję wraz ze społecznością.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze