Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Final Fantasy 15 otrzyma w maju aktualizację

Zmiany w systemie walki.

Square Enix ogłosiło, że w maju opublikuje aktualizację demonstracyjnej wersji Final Fantasy 15.

Tu potrzeba wiedźmina

Serwis Siliconera informuje, że w odsłonie oznaczonej numerem 2.00 znajdziemy rozbudowany system walki (Active Cross Battle), zmiany w oznaczaniu celów i kolejne akcje podczas potyczek. Twórcy naprawiają też znalezione błędy i modyfikują balans rozgrywki.

Celem aktualizacji jest także stabilizacja liczby klatek na sekundę. Obecnie na PlayStation 4 średnia wartość wynosi 30 FPS, ze spadkami do 25-28 FPS. Na Xbox One jest zazwyczaj o 5 klatek gorzej.

„Obecnie to konkretne demo prezentuje najniższą wydajność, jaką widzieliśmy dotychczas na Xbox One” - napisano w analizie Digital Foundry.

Pełna wersja Final Fantasy 15 nadal nie ma daty premiery. Nowych szczegółów możemy spodziewać się na targach E3, gdzie Square Enix zorganizuje własną konferencję.

Dostęp do dema - zatytułowanego Episode Duscae - jest nadal ograniczony i zarezerwowany dla osób, które kupiły w marcu grę Final Fantasy Type-0 HD.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze