Skip to main content

Dead Space 2 Remake nadciąga? Twórcy są na tak, a gracze znaleźli wymowny easter egg

Tajemnicza wiadomość.

Będzie więcej Dead Space? Twórcy remake’u „jedynki” zapewniają, że są zainteresowani, podczas gdy fani znaleźli w grze nawiązania do dalszych odsłon serii.

Ostatecznych decyzji najwyraźniej jednak jeszcze nie podjęto. Przedstawiciele studia Motive ujawnili w niedawnym wywiadzie, że wybierają się teraz na urlopy, a po powrocie zasiądą do dyskusji z Electronic Arts.

- Ja jestem zainteresowany dalszą eksploracją Dead Space i myślę, że Roman także, co widać w jego uśmiechu - przyznał starszy producent Phil Ducharme w rozmowie z GQ, mając na myśli dyrektora kreatywnego Romana Camposa-Oriolę. - Na pewno nie brakuje pomysłów. W tym tygodniu kończymy i upewnimy się, że premiera przebiega płynnie i bez większych błędów.

- Udajemy się teraz na wakacje. Po powrocie usiądziemy na spokojnie wewnątrz EA i zastanowimy się, do dalej - dodał deweloper.

Wydaje się jednak, że już teraz twórcy umieścili w grze pewne nawiązania, które mogą sugerować plany na dalsze prace w serii - a przynajmniej rozbudzają nadzieje fanów. Mowa o dziennikach tekstowych, które znaleźć można wyłącznie w trybie Nowej Gry Plus.

Jeden z dzienników składa się z charakterystycznych hieroglifów, które rozszyfrowano już w 2011 roku, wkrótce po premierze oryginału. Otrzymujemy wiersz, którego tłumaczenia wolimy się nie podejmować: mowa o pasterzu śmierci, byciu zamrożonym, Wyroczniach (Oracles) i losie ludzkości.

Praca nie zdobędzie zapewne nagród literackich, lecz gracze uważają, że Wyrocznie to nawiązanie do grupy kultystów z DLC Severed do Dead Space 2, a zamrożenie to z całą pewnością ukłon w stronę niegościnnych warunków planety Tau Volantis z Dead Space 3.

Kto wie, być może ewentualny sukces Dead Space Remake skłoni Electronic Arts do prac nad odświeżeniem kolejnych odsłon serii. Dead Space 3 proponujemy pominąć, by skupić się od razu na całkiem nowej części.

Read this next