Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 chwali się krwawą rozgrywką. Opublikowano gameplay

Zombie nie mają szans.

Osiem lat po zapowiedzi i po wielu opóźnieniach, Dead Island 2 w końcu wydaje się być na dobrej drodze do ukończenia. Wydawca - firma Deep Silver - przygotował cyfrowy pokaz rozgrywki w otwartym świecie.

Większość 15-minutowego materiału wideo nie obfituje w konkrety, prezentując grupę ocalałych podczas apokalipsy zombie, natykających się na kopię gry w luksusowej willi gdzieś w Los Angeles. Pomiędzy scenami z prawdziwymi aktorami umieszczono właśnie gameplay.

Sama rozgrywka też nie będzie zapewne zbytnio przełomowa - zajmujemy się głównie szlachtowaniem zombie na przeróżne sposoby. Otrzymujemy za to rzut oka na skąpane w słońcu miejsce akcji, a także na bogaty arsenał, obejmujący młotki, maczety, pazury niedźwiedzia, sporo broni palnej oraz inne konstrukcje.

Zobacz także: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja - nasze kompletny przewodnik po grze

Na pewno jest brutalnie, za co odpowiada mechanika F.L.E.S.H., czyli Całkowicie Lokalizacyjny System Patroszenia Humanoidów (Fully Locational Evisceration System for Humanoids). Niektóre zombiaki to niewiele więcej niż chodzące szkielety. Co więcej, dzięki ugryzieniu w ramię gracze mogą skorzystać z własnych mocy nieumarłych, wchodząc w morderczy szał.

Gdzie indziej w materiale wideo potwierdzono, że niektóre elementy rozgrywki będzie można kontrolować... za pomocą komend głosowych i aplikacji Alexa Voice Control, ale tylko na PC i Xboksach w krajach anglojęzycznych.

Jest też wydanie kolekcjonerskie - Edycja HELL-A. Zawiera steelbook na dysk z grą, przepustkę sezonową, mapę turystyczną Venice Beach, 6 kart do tarota z pogromcami, 2 przypinki, plakietkę, pakiet broni Pulp oraz pakiet złotej broni.

Po ostatnim opóźnieniu, Dead Island 2 ukaże się 28 kwietnia na PC (przez Epic Games Store), PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Akcja toczy się w mieście inspirowanym Los Angeles i oferuje sześć postaci do wyboru, a także zabawę w kooperacji.

Read this next