Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Cells - poradnik i najlepsze porady

Podstawy rozgrywki, interfejs, poziomy, walka.

Witajcie! Przed wami poradnik do Dead Cells, platformowej gry akcji z losowo generowanymi poziomami. Akcja gry toczy się na wyspie, gdzie wybuchła epidemia tajemniczej choroby.

W niniejszym przewodniku przedstawiamy najważniejsze aspekty zabawy, przydatne dla osób rozpoczynających przygodę. Gra jest wymagająca, ale osiąganie kolejnych obszarów i odblokowanie nowych zdolności daje ogrom satysfakcji.

Zapraszamy do lektury i życzymy udanej przygody w Dead Cells!


Dead Cells - rozgrywka i mechanika

Tutaj znajdziesz strony poświęcone podstawowym mechanikom gry. Wyjaśniamy tutaj, między innymi, jakie mocne posiądziesz w trakcie rozgrywki oraz podpowiadamy w kwestii doboru najlepszego uzbrojenia.


Interfejs i oznaczenia na ekranie - poniżej objaśniamy znaczenie najważniejszych ikon i oznaczeń, które pojawią się na ekranie podczas gry.

  1. Poziomy cech i pasek zdrowia
  2. Założone uzbrojenie
  3. Aktywne mutacje
  4. Minimapa
  5. Posiadane złoto i komórki
  6. Wskaźnik aktywnego bonusu
  7. Informacja o zbliżającym się ataku wroga

Wskazówki na start

- Nie poddawaj się: w grach typu rougelike śmierć jest nieunikniona i stanowi zasadniczy element rozgrywki.

- Praktyka czyni mistrza: nie zniechęcaj się niepowodzeniami. Opanuj sterowanie i ucz się, jakie taktyki najlepiej sprawdzają się na każdego wroga.

- Wyjście z gry podczas pobytu w przejściu pomiędzy poziomami nie zresetuje próby i możesz kontynuować grę po ponownym uruchomieniu tytułu.

- Może po prostu miałeś pecha: w Dead Cells, jak w innych grach z elementami losowymi, dużo zależy od naszego szczęścia. Jeśli uważasz, że dana próba nie ma potencjału, to zawsze możesz zrestartować rozgrywkę.

- Eksperymentuj: próbuj różne kombinacje uzbrojenia, mutacji i ścieżek rozwoju. Może się okazać, że odkryjesz połączenie, które idealnie pasuje do Twojego stylu gry.

- Tytuł nagradza brawurę: dużo mechanik w Dead Cells opiera się na koncepcji ryzyka/nagrody. Śmiałe działania mogą znacznie wzmocnić naszą postać.

- Wykonuj dzienne wyzwania: są trudne, ale pozwolą zdobyć dobry ekwipunek przed właściwą rozgrywką.

- Rozsądnie zarządzaj ulepszeniami: komórki to wartościowa waluta, dlatego warto najpierw zainwestować w ulepszenia, których najczęściej będziemy używać (dla przykładu: jeśli nie korzystamy z tarcz, to nie musimy od razu inwestować w ich schematy).

- Eksploracja czy speedrun?: niektóre poziomy oferują nagrodę za ich szybkie ukończenie. Jest to przydatne, jeśli chcemy szybko zdobyć komórki na niektóre ulepszenia. Jeśli nie mamy pilnych zakupów, to warto dokładnie zbadać każdy poziom, aby zebrać wszystkie możliwe zwoje.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead Cells

Android, PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze