Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Cells - najlepsze bronie i przedmioty

Najprzydatniejsze uzbrojenie w grze.

W grze Dead Cells znajdziemy niemal 150 przedmiotów o różnym działaniu i bonusach. Może minąć sporo czasu, zanim każdy gracz znajdzie i sprawdzi, jaka broń najlepiej mu pasuje.

Kilka broni może być jednak specjalnie przydatna w konkretnych sytuacjach. Ich listę zamieszczamy poniżej.


Na tej stronie:


Broń Biała

Vorpan

Niepozorna patelnia pojawia się od czwartej próby i dostępna jest u handlarza całkowicie za darmo. Nie jest to najszybsza broń, ale każdy zadawany cios jest krytyczny, o ile przeciwnik stoi do nas odwrócony twarzą.

Jeśli do tego znacznie rozwiniemy statystykę Burtalności, to dostaniemy broń, którą możemy przebijać się przez wrogów niczym taran.

Frantic Sword

Jeśli rozgrywka nie idzie po waszej myśli, to zdecydowanie powinniśmy poszukać Frantic Sword. Miecz zawsze zadaje krytyczne obrażenia, jeśli mamy mniej, niż połowę zdrowia.

Frantic Sword można zdobyć na początkowych poziomach gry, zabijając latające, wybuchowe potwory Kamikaze.

Pure Nail

W jednej z aktualizacji Dead Cells dostaliśmy dostęp do broni z innych popularnych tytułów niezależnych. Pure Nail pochodzi z gry Hollow Knight i znacznie zwiększa nasze możliwości bojowe.

Pure Nail pozwala Ściętemu atakować ciosami w górę oraz w dół. Dodatkowo uderzenie z powietrza skutkuje zadaniem obrażeń krytycznych. Broń zdobywamy za darmo, znajdując podczas wyprawy charakterystyczną ławkę.

Hayabusa Gauntlets

Chociaż Rękawice Hayabusy nie zadają aż tak dużych obrażeń, jak niektóre inne narzędzia śmierci w grze, to umożliwiają wyprowadzanie bardzo szybkich ciosów. Ich umiejętność zapewnia trafienie krytyczne za każde piąte uderzenie.

Rękawice to również jedna z broni, przy której może pojawić się atrybut, odnawiający jeden procent HP przy każdym ciosie. Dzięki temu, jest to jedna z preferowanych broni na wysokich poziomach trudności.


Broń Dystansowa

Electric Whip

Bardzo przydatna broń, dostępna od początku gry. Elektryczny bicz ignoruje tarcze osłoniętych przeciwników, a ciosy rażą prądem nie tylko nasz główny cel, ale też wszystkich wrogów dookoła, co czyni ją świetnym wyborem do czyszczenia pomieszczeń pełnych wrogów.

Jakby tego było mało, trafiony wróg będzie otrzymywał ciągłe obrażenia od elektryczności przez kolejne trzy sekundy po uderzeniu.

Frost Blast

Jedna z najlepszych broni dystansowych w grze. Tę unikalną kuszę zdobędziemy po rozwiązaniu zagadki z Kluczami Ogrodnika w poziomie Promenade of the Condemned.

Pociski kuszy zadają krytyczne obrażenia przy trafieniu, a dodatkowo wybuchają, raniąc wszystkich wrogów dookoła. Bardzo przydatna do czyszczenia pomieszczeń z wielu wrogów.

Lightning Bolt

Moc bardzo podobna do powyższego bicza, jednak działająca na nieco innej zasadzie. Po przytrzymaniu klawisza ciosu, pioruny zostają naładowane, dzięki czemu zaczynają zadawać ciągłe obrażenia krytyczne.

Mają jednak istotną wadę – jeśli przytrzymamy przycisk zbyt długo, to sami zaczniemy otrzymywać obrażenia.


Tracze, granaty i inne

Assault Shield

Ze względu na bardzo szybką i nierzadko chaotyczną walkę w Dead Cells, wielu graczy nie decyduje się na używanie tarcz. Jednak Assault Shield posiada unikalną zdolność szarży na wroga.

Tarcza Szturmowa może być niezwykle przydatna w bardziej taktycznych próbach, gdzie potrzebujemy dobrego narzędzia obrony, jednocześnie wciąż utrzymując możliwość ataku.

Stun Grenade

Granat hukowy to bardzo prosta, ale niezwykle użyteczna zabawka. Przedmiot ogłusza wrogów w zasięgu działania, chwilowo całkowicie wyłączając ich z walki.

Nie zadaje dużych obrażeń sam w sobie, ale w niektórych sytuacjach może być niezwykle przydatny, kiedy potrzebujemy unieruchomić zbyt silnego, lub zbyt szybko poruszającego się wroga.

Cluster Grenade

Granat kasetowy zadaje prawdopodobnie największe obrażenia ze wszystkich granatów. Po wybuchu głównej bomby, ta rozpada się na sześć mniejszych odłamków które również zadają spore obrażenia.

Broń jest bardzo przydatna zarówno do walki z silnymi wrogami, jak i do szybkiego pokonania całej grupy wrogów.

Turret

Czasami prostota jest najlepsza. Ta umiejętność pozwala umieścić na ziemi wieżyczkę z karabinem, zadającą obrażenia wszystkim wrogom w zasięgu. Nie zadaje dużych obrażeń, ale nieustanne osłabianie wrogów może bardzo pomóc w trudnych sytuacjach.

Nie zapominajmy, że mocniejsza wersja wieżyczki może dodatkowo nadawać wrogom przeróżne debuffy, takie jak zatrucie, czy krwawienie.

Następnie: Dead Cells – mutacje, lista mutacji

Spis treści: Dead Cells – poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze