Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Cells dostanie darmową aktualizację na PlayStation 5

Jeszcze w tym tygodniu.

Ceniona gra niezależna Dead Cell nie zwalnia tempa nawet sześć lat po premierze. Deweloperzy ze studia Motion Twin ogłosili, że jeszcze w tym tygodniu wydadzą natywną aktualizację na PS5.

Konwersja ukaże się w najbliższy czwartek, 29 czerwca. Posiadacze odsłony na PlayStation 4 otrzymają dostęp do nowej wersji bez dodatkowych opłat. „Korzystaj z technologii haptycznej, adaptacyjnych spustów oraz informacji audio i świetlnych, by wkroczyć na wyższy poziom” - zapewniają deweloperzy.

Nieco ponad sześć lat temu tytuł ukazał się w programie Early Access na Steamie. Pełną wersję wydano rok później, już także na konsolach, ale mowa tylko o PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie jest obecnie jasne, czy twórcy mają w planach także natywne wsparcie najnowszych konsol Microsoftu.

Rok po premierze chwalono się sprzedaniem 730 tysięcy egzemplarzy, a w marcu 2021 roku informowano już o 5 milionach. Tempo nie zwolniło, ponieważ niedawno - na początku czerwca - osiągnięto imponujący pułap 10 milionów egzemplarzy. W szlifowaniu wyniku bez wątpienia pomogło stałe wsparcie, z 34 darmowymi aktualizacjami.

Sami twórcy określają Dead Cells jako połączenie gier z gatunku metroidvania i Dark Souls. Z takiej mieszanki wyszła dynamiczna produkcja z wymagającym, ale zarazem piekielnie satysfakcjonującym systemem walki. Okraszona kolorowym pixelartem, który dobrze uzupełnia klimat produkcji.

Fani czekają zapewne na sequel, lecz na razie produkcja rozwija się w innych kierunkach. W przyszłym roku - we Francji - zadebiutuje serial animowany, składający się z dziesięciu krótkich odcinków.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dead Cells

Android, PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze