Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowe Genshin Impact wiosną trafi na PS5

Z poprawioną grafiką i wydajnością.

  • Genshin Impact na PS5 pozwoli na zabawę w 4K
  • Nowa wersja zaoferuje też skrócone czasy ładowania

Firma miHoYo poinformowała, że wiosną pojawi się Genshin Impact w wersji dostosowanej do PS5.

Obecnie gra działa na najnowszej konsoli Sony, ale wyłącznie w ramach wstecznej kompatybilności. To oznacza, że posiadacze urządzenia mogą grać jedynie w edycję, która powstała z myślą o PlayStation 4.

Wersja PS5 zaoferuje między innymi ulepszoną grafikę z udoskonalonymi teksturami i opcję zabawy w rozdzielczości 4K. Tytuł wykorzysta możliwości dysku SSD, co przełoży się na znacznie krótsze czasy ładowania. Autorzy obiecują też poprawioną wydajność i użycie funkcji pada DualSense.

Twórcy zapewniają, że - podobnie jak wydania na inne platformy - nowa edycja będzie darmowa, choć nie zabraknie opcjonalnych mikropłatności. Pozycja obecnie dostępna jest jeszcze na PC, PS4 oraz urządzeniach z iOS i Android.

Genshin Impact cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza na telefonach i tabletach. Niedawno analitycy z Sensor Tower opublikowali dane, z których wynika, że na sprzętach mobilnych gra w pół roku wygenerowała miliard dolarów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze