Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: The Ringed City - Wspólny grób

Walczymy ze smokiem.

W pierwszy etapie czeka cię walka ze smokiem, który jest mini bossem. Znaczy to, że arena walki nie będzie zamknięta. Jeżeli od ostatniego spotkania ze smokiem zmieniłeś pancerz, warto teraz z powrotem założyć ekwipunek, który będzie lepiej chronił cię przed ogniem.

Twoim pierwszym celem jest przedostanie się bliżej łap smoka. Podobnie jak wcześniej i tym razem musisz osłaniać się tarczą przed jego ognistymi atakami. Możesz też wykorzystać skały po lewej stronie jako naturalne osłony przed zionięciem. Kiedy już dostaniesz się do smoka, rozpocznie się właściwa walka.

Pamiętaj o korzystaniu z tarczy zmniejszającej obrażenia od ognia. W drodze do smoka korzystaj osłon w postaci skał.

Smok nie będzie ruszał się z miejsca, co nie znaczy, że będzie łaskawie przyglądał się twoim poczynaniom. Będzie atakował ogniem oraz swoimi łapami. Do tego będzie ział fioletową chmurą. Chcąc uchronić się przed jego atakami, lawiruj między jedną a drugą łapą, zasłaniając się tarczą. Ze względu na wąskie miejsce walki nie zbliżaj się do krawędzi, gdyż bardzo łatwo o upadek, który skończy się natychmiastową śmiercią.

Podbiegaj i atakuj jego łapy, jednocześnie uważając na jego ogniste ataki, a w szczególności na uderzania łapami, które mogę zepchnąć cię w przepaść. Groźne również są ataki fioletową chmurą, które mogą doprowadzić do śmierci, jeżeli zostaniesz w obszarze jej działania.

Po łapkach go!

W drugiej fazie walki smok stanie się bardziej agresywny. Jego ataki będą szybsze i trudniej je przewidzieć. Lepiej sprawdzi się tutaj przetaczanie, ale uważaj, żeby nie spać w przepaść. Kiedy pasek życia smoka spadnie do zera, to mini boss runie w otchłań, ale nie zostanie do końca pokonany. Będziesz mógł się z nim zmierzyć w ponownej walce. Tym razem jednak będzie to pojedynek z bossem na zamkniętej arenie.

W drodze do wejścia do budynku zabierz Łuskę z tytanitu. Będąc w budynku uderz w ścianę, która znajduje się na prawo od schodów prowadzących w górę. Odnajdziesz ukryte przejście. Zabij pełzającą kreaturę. Uderz w kolejną ścianę i zbierz Duszą duszę zmęczonego wojownika. Atakując następną ścianę odnajdziesz czar Strzałę błyskawic. Teraz udaj się schodami na górę. Zabij robaka, a otrzymasz Łuskę z tytanitu.

Ukryta ściana.

Dostaniesz się do komnaty, z której prowadzi droga do kościoła Filianore oraz można wejść do wnęki z windą. Wjedź windą na górę, a odblokujesz drzwi do pomieszczenia z ogniskiem Wewnętrzny pierścień murów. Możesz teraz wrócić do ogniska Ulice Miasta Pierścienia i zgarnąć przedmioty, których zebranie było utrudnione przez ziejącego ogniem smoka.

Po lewej droga do kościoła Filianore. Po prawej wnęka z windą, którą dotrzesz do ogniska Wewnętrzy pierścień murów.

Przedmioty za mostem w stronę wieży

Przemierzając drogę za mostem trzymaj się prawej strony i uważaj na stworki ciskające błyskawicami. Najpierw zbierz Duszę zmęczonego wojownika i skręć w prawo w skalisty korytarz. Na jego końcu, po prawej stronie, przy zwłokach będzie leżała Łuska z tytanitu. Następnie wróć na drogę i idąc w górę zabierz Śmieci i Duszą duszę zmęczonego wojownika. Równolegle do drogi prowadzącej do wieży, odnajdziesz ścieżkę, na końcu której leży Łuska z tytanitu.


Opcjonalny boss: Midir Mrokożerca

Chcąc odnaleźć ukryte przejście do bossa idź do widy. Wjeżdżając lub zjeżdżając nią natkniesz na wejście do korytarza osadzone w murze. Skorzystaj z niego i skręć w prawo. Przez dziurę w podłodze zeskoczysz na podstawę posągu, który widziałeś w komnacie z przejściem do windy i drogą do kościoła Filianore. Dzięki temu będziesz mógł zabrać Pierścień fyllodii +3. Wróć do windy, jeszcze raz przejdź przez wejście w murze i skręć w lewo.

W murze znajduje się wejście do korytarza. Zeskocz na podstawę posągu i zgarnij świetny pierścień.

Będąc w komnacie zbierz ze zwłok Żar i uderz w ścianę [1A], przy której brakuje posągu rycerza. Przejdź przez korytarz. Obejdź ostrożnie dziurę z drabiną i zabierz Ozdobę włóczni Flianore [2B]. Zejdź po drabinie. Przed ołtarzem znajdziesz zwłoki ze Starodawnym prostym strojem oraz Fioletowe zawoje. Natomiast za ołtarzem znajduje się dziura [1C], przez którą dostaniesz się do areny walki z bossem: Midir Mrokożerca.

Droga do bossa.

Droga do bossa: Półmrok, włócznia kościoła; Przymierze boskiej włóczni

Wróć do najbliższego ogniska i przenieś się do Wewnętrznego pierścienia murów. Następnie użyj windy i idź w stronę kościoła Filianore, gdzie stoczysz walkę z Rycerzem Pierścienia dzierżącym dwa wielkie miecze. Po walce zbierz Rozkwitający zielony pąk, Fragment rytualnej włóczni (znajduję się za kapliczką) oraz Migoczący tytanit, który zbierzesz skacząc na półkę skalną z wzniesienia po lewej strony kościoła.


Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia

Następnie: Dark Souls 3: The Ringed City - Półmrok, włócznia kościoła (boss)


Pomnik boskiej włóczni.

Na drodze do kościoła natkniesz się na pomnik boskiej włóczni, dzięki któremu możesz przystąpić do przymierza. Jednak, aby to uczynić, musisz ofiarować Ozdoby włóczni Filianore, na które można natknąć się przemierzając okolice kościoła Filianore lub pokonując bossa Półmrok, włócznia kościoła, a także w walce PvP na arenie w kościele.

Podejdź do kościoła. Usłyszysz głos sędziego Argo. Poczekaj, aż przestanie mówić i otwórz wrota. Przechodząc przez mgłę, trafisz na arenę walki z bossem.

Read this next