Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: The Ringed City - Półmrok, włócznia kościoła (boss)

Walka z bossem lub innym graczem (PvP).

Jest to ciekawa potyczka ze względu na to, że możesz walczyć z bossem w klasycznym wydaniu - sterowanym przez sztuczną inteligencję lub bossem, którym może zostać prawdziwy gracz. W tym drugim przypadku konieczne jest korzystanie z usług sieciowych podczas gry. Poza tym, gra musi wyszukać dla ciebie przeciwnika w momencie, kiedy ty będziesz wchodził na arenę walki z bossem.

Poniższe rady będą dotyczyć walki z bossem sterowanym przez sztuczną inteligencję. Nie sposób przygotować poradnik do walki z prawdziwym graczem, gdyż poziom przeciwników w PvP jest różny i mogą oni reprezentować różne style walki.

Sędzia Argo.

Po monologu wygłoszonym przez sędziego Argo, pojawi się ludzki przeciwnik w białej szacie. Staraj się go szybko wyeliminować, gdyż po chwili pojawi się boss: Półmrok, włócznia księżyca. Jeżeli nie uda ci się go szybko zabić, walcz z nim chowając się za kolumnami tak, aby boss nie dosięgnął cię swoimi atakami. Ludzki przeciwnik pojawi się jeszcze podczas starcia. Będzie leczyć bossa - nie dopuść do tego, dlatego skup się na nim w pierwszej kolejności.

Przeciwnika w białych szatach szybko się pozbądź, w innym przypadku będzie leczył bossa.

Ataki bossa:

  • Szablą w bliskim kontakcie - są to najgroźniejsze ataki, gdyż jeżeli nie zablokujesz ciosów przeciwnika, wykona on serię ataków odbierającą dużą ilość punktów życia.
  • Dystansowe za pomocą łuku - nie są to groźne ataki i do tego łatwo je ominąć (poprzez przetoczenie się lub można zasłonić się tarczą)
  • Poprzez zadanie ciosu specjalnego - jeżeli będziesz blisko przeciwnika, może on rozbroić twoją obronę i zadać ci ogromne obrażenia.
  • Magiczne (fioletowa fala uderzeniowa) - boss uderza szablą o ziemię, z której w twoim kierunku leci fala uderzeniowa. Ma ona krótki zasięg i łatwo jej uniknąć.
  • Magiczne (włócznie) - boss posyła w twoim kierunku włócznie, które wyrastają z ziemi. Jeżeli będziesz w zasięgu tychże włóczni, zadadzą ci obrażenia. Jednak zanim pojawią się na ziemi, zobaczysz jasne miejsce oznaczające, że wróg wkrótce je wypuści.
  • Magiczne (kule zamieniające się w strzały) - wokół głowy bossa pojawi się pięć kul, które po chwili zamienią się w strzały lecące w twoim kierunku. Przetocz się lub zasłoń się tarczą w celu odparcia tego ataku.
Ataki magiczne bossa.

Taktyka:

Półmrok, włócznia kościoła nie jest wymagającym przeciwnikiem. Jego ataki nie zabierają duże ilości punktów życia oraz są łatwe do przewidzenia. Problemem może być wspomniany wcześniej ludzki przeciwnik w białej szacie, który utrudnia walkę z Półmrokiem. Jakby tego było mało, warto zwrócić uwagę, że boss nie dysponuję dużą ilością punktów życia.

Zdecydowanie najlepszą taktyką na walkę z bossem jest cierpliwe czekanie na moment, w którym przeciwnik zmieni szablę na łuk. Wtedy podbiegnij do niego i zadaj mu serię ciosów. Nie będzie trzymał tarczy, dlatego twoje ataki przyniosą zamierzony skutek. Po koniec walki, boss rzadziej będzie korzystał z łuku. Jednak bądź cierpliwy i wyczekuj okazji.


Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia

Następnie: Dark Souls 3: The Ringed City - Kościół i Spoczynek Filianore; Rycerz-niewolnik Gael (boss)


Oczywiście możesz próbować zadawać obrażenia oponentowi w zwarciu, jednak wtedy odsłonisz się i narazisz się na kontratak. Szukaj okazji na zadanie ciosu, kiedy boss wykona swój magiczny atak lub przetoczy się obok ciebie.

Za wygraną walkę z Półmrokiem, włócznią kościoła otrzymamy Sztabę tytanitu oraz Ozdobę włóczni Filianore.

Po wygranej walce wejdź po schodach i rozpal ognisko Kościół Filianore.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dark Souls III

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze