Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: The Ringed City - Wewnętrzny pierścień murów

Trudna przeprawa do kolejnego ogniska.

Pierwsza część lokacji jest korytarzowa. Trudno zgubić się, dopóki nie dotrzesz uliczek Miasta Pierścienia i bagna. Dotarcie do kolejnego ogniska jest sporym wyzwaniem, gdyż czeka na ciebie spora ilość oponentów i do tego nierzadko występują w grupie, co utrudnia podróż w głąb miasta.

Kieruj się na taras [1A]. Pozmawiaj z Lappem, którego wcześniej spotkałeś przy obalonej wieży w lokacji Sterta mętów. Podaruje ci Siegbrau i nauczy cię nowego gestu. Niedaleko leży Żar. Zawróć w kierunku ogniska i skręć wejście po prawej stronie [1B]. Będziesz miał do czynienia dwoma rodzajami małych, zwinnych stworów. Na pierwszy rzut oka nie wydają się trudni do pokonania, lecz to tylko pozory.

Najpierw porozmawiaj z Lappem, a potem rusz w kierunku uliczek miasta.

Przede wszystkim uważaj na stworki, od których możesz zarazić się klątwą. Dlatego eliminuj tych przeciwników pojedynczo oraz w szybki i zdecydowany sposób, tak żeby przeciwnik zadał ci jak najmniej obrażeń. Jeżeli poziom klątwy wzrośnie, lepiej wycofaj się i poczekaj kiedy poziom spadnie.

Drugi rodzaj zwinnych stworków to wróg, który ciska błyskawicami. Jest on mniej groźny od „kolegi”, chociaż obrażenia od gromu potrafią znacząco zmniejszyć pasek zdrowia. Warto rozważyć zmianę pancerza i tarczy, które zwiększą statystyki odporności na klątwę i błyskawice.

Od razu po wejściu, z lewej strony zaatakuję cię przeciwnik, a z sufitu zeskoczy kolejny. Idź w dół schodów pokonując kolejnych oponentów. Z balustrady zbierz Pusty klejnot. Kawałeczek dalej czeka na ciebie trudna potyczka z Rycerzem pierścienia, który potrafi zmienić swoją broń w jej ognistą odmianę. Wtedy jego ataki są naprawdę groźne. Unikaj tych ataków, utrzymując dystans. Dosyć łatwo jest zajść rycerza od tyłu i zadać mu cios w plecy - jest to najlepszy sposób na walkę z nim.

Rycerz Pierścienia to bardzo trudny przeciwnik. Staraj się go zajść od tyłu i zadać cios w plecy.

Po jego pokonaniu z jego ciała może wylecieć Grudka tytanitu, którą znajdziesz również za rogiem budynku. Idź dalej pokonując po drodze kilka przeciwników, aż dotrzesz do budynku. Przed budynkiem i środku spotkasz nowy rodzaj przeciwników - pełzające kreatury, które przywołują jasne kręgi.

Kiedy będziesz przebywał w tym kręgu - otrzymasz obrażenia. Gdy pełzająca kreatura przywoła na siebie krąg, będzie się leczyła. Po pokonaniu kreatur nie schodź w dół. Wskocz na żyrandol, a następnie przeskocz na niższy poziom, zabij pełzającą kreaturę i zabierz Migoczący tytanit.

Zeskocz na kolejny poziom, gdzie czeka na ciebie walka z Rycerzem Pierścienia. Zgarnij kamień pokutny i wyjdź z pomieszczenia schodami. Po lewej stronie [2A] zobaczysz kilku przeciwników, którzy pójdą w twoją stronę. Wciągnij pojedynczo gałęziowych potworów do komnaty i zabij ich.

Zabij Rycerza Pierścienia. Potem wyjdź z pomieszczenia i pojedynczo zwab gałęziowe kreatury, żeby je wybić. Kiedy ich pokonasz, porozmawiać z NPC stającym za drzwiami.

Następnie idź w prawo w górę drogi [2B] i podejdź do drzwi. Porozmawiaj z kobietą, która jest za drzwiami. Poprosi cię o zabicie smoka. Jeżeli się zgodzisz, podaruje ci Święty dzwonek Filianore. Kieruj się w dół. Po prawej stronie schodów zobaczysz przedmiot (Grudka tytanitu). Gdy podejdziesz bliżej zaatakuje cię dwójka przeciwników.


Najszybsza droga do ogniska Ulice Miasta Pierścienia

Z racji tego, iż droga do kolejnego ogniska będzie okupiona wieloma trudnymi starciami, które znacząco umniejszą ilość twoich estusów leczniczych, możesz przebiec do kolejnego ogniska omijając wrogów. Warto rozważyć tę opcję, gdyż samo dotarcie do uliczek Miasta Pierścienia nie jest proste, a walka z gałęziowymi kreaturami w dalszej części może być frustrująca.

Droga do ogniska Ulica Miasta pierścienia.

Dlatego po wyjściu z komnaty, w którym przebywa Rycerz Pierścienia, skręć w lewo [2A] i biegnij w dół schodów [3A]. Omijaj przeciwników, w tym przede wszystkim gałęziowe kreatury z mieczem. Schodami prowadzącymi w dół dotrzesz do bagna [3B]. Skręć w prawo (kierunek północno-wschodni) [3C]. Dotrzesz do niskich murów wśród, których odnajdziesz schody w górę [3D]. Omiń lub zabij pająkowatą istotę, która będzie pilnowała wejścia po schodach.

Upragnione ognisko.

Wejdź po schodach i skręć w lewo. Znajdziesz się w komnacie, w której rozpal ognisko Ulice Miasta Pierścienia. Z tego miejsca możesz udać się na pobliskie bagno, zwiedzić wyżej położone uliczki Miasta Pierścienia lub wrócić na szerokie schody (opis przejścia poniżej).


Eksploracja uliczek Miasta Pierścienia, szerokie schody

Wychodząc z komnaty, w której pokonałeś Rycerza Pierścienia skręć w lewo [2A]. Na moście przed tobą będzie dwóch wrogów ciskającymi błyskawicami. Niedaleko będzie leżał owoc mchu. Idź dalej między ścianami - obok kapliczki będzie stał Rycerz Pierścienia. Kiedy uporasz się z nim, po chwili nawiedzi twój świat Mroczny duch - Wędrowiec Wśród Odrzuconych. Jest dosyć wymagającym przeciwnikiem, uzbrojonym w kuszę i długą szablę.

Przejdź przez most i przygotuj się na walkę z Rycerzem Pierścienia, a potem z mrocznym duchem.

Ataki szablą przeciwnika mają duży zasięg i przy jej pomocy mroczny duch wykonuje piruety. Atakuj go kiedy wykona swoje ciosy i będzie próbował cię obejść - wtedy będzie odsłonięty. Za wygraną walkę z mrocznym duchem otrzymasz Pierścień wilka +3. Zwiedzając to miejsce, natkniesz się w jednej ze ślepych uliczek na zestaw ekwipunku wiedźmy.

Mroczny duch - Wędrowiec Wśród Odrzuconych. Lokalizacja zestawu ekwipunku wiedźmy.

Idź w dół schodów. Po lewej, we wnęce będą czaili się przeciwnicy. Idąc dalej zobaczysz koniec schodów, które zmieniają się w bagno. Na schodach leży Duża dusza przygnębionego rycerza. Uważaj jednak, gdyż z bagna wyjdą trzy grube, gałęziowe kreatury. Po lewej stronie zbierz Owoc mchu [4A]. Przed tym zabij dwóch przeciwników ciskających błyskawicami (jeden wyskoczy z wnęki).


Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia

Następnie: Dark Souls 3: The Ringed City - Ulice Miasta Pierścienia, cz. 1


Trzymając się prawej strony, trafisz do przejścia pełnego małych stworzeń przenoszących klątwę. Dlatego uważaj, bo przejście jest ciasne i bardzo łatwo zarazić się klątwą. Nie przebiegaj, gdyż dalej będą kolejni przeciwnicy. Staraj się pojedynczo zabijać oponentów z przejścia. Jeżeli pasek poziomu klątwy znacznie wzrośnie, lepiej będzie wycofać się i odczekać, aż zmaleje. Za przejściem czeka na ciebie Rycerz Pierścienia oraz stwory zarażające klątwą i ciskające błyskawicami.

W ciasnym korytarzu uważaj na stworki, przez które możesz zginąć od klątwy.

Po ich pokonaniu zbierz Włócznie Rycerza Pierścienia, która leży przy zwłokach. Możesz teraz udać się do ogniska Ulice Miasta Pierścienia i dalej kontynuować podróż.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze