Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - zakończenie gry z Widma Wolności

Jak odblokować dodatkowe zakończenie gry.

Ukończenie głównego wątku fabularnego dodatku Widmo Wolności do gry Cyberpunk 2077 i spełnienie przy tym określonych warunków sprawi, że otrzymamy dostęp do zupełnie nowego zakończenia całej gry. Na tej stronie wyjaśniamy, co należy zrobić, aby odblokować nowe zakończenie i co się w nim dzieje.

Warunkiem otrzymania nowego zakończenia jest dość takie poprowadzenie akcji dodatku, aby Reed przeżył wydarzenia w Dogtown, a Songbird ponownie trafiła w ręce NUSA. Wymaga to od nas głównie podejmowania odpowiednich decyzji w dialogach, które na szczęście są dosyć przejrzyście podpisane i dokładnie wiemy, czym poskutkuje wybór danej opcji. Tak więc jest mało prawdopodobne, że przypadkiem pozbawimy się możliwości zobaczenia nowego zakończenia, a raczej możemy świadomie z niego zrezygnować na rzecz trzymania się charakteru postaci.

Zarówno stanięcie po stronie Songbird, jak i Reeda w ostatnich misjach rozszerzenia pozwala uzyskać dostęp do dodatkowego zakończenia, jeśli wybierzemy odpowiednie dialogi. Następnie podczas wykonywania ostatniej misji Komu bije dzwon z podstawowej wersji gry, otrzymamy dostęp do nowej opcji dialogowej. Szczegóły zakończenia zamieszczamy w kolejnym akapicie.

  • Uwaga: dalsza część tekstu zawiera szczegóły nowego zakończenia. Możecie powrócić na stronę główną serwisu, jeśli nie chcecie psuć sobie niespodzianki.

Jeśli spełniliśmy wszystkie warunki, to Reed załatwi dla nas operację w placówce NUSA, gdzie lekarze za pomocą zdobytej matrycy neuralnej będą mogli bezpiecznie usunąć relic. Niestety w trakcie tego procesu konstrukt Johnny’ego zostanie wymazany. Silverhand nie będzie miał tego za złe i będzie nam życzył powodzenia w dalszym życiu. Okazuje się jednak, że po operacji przez dwa lata pozostawaliśmy w śpiączce.

Co gorsza jednak, nasz układ nerwowy został poważnie uszkodzony, przez co V traci możliwość korzystania z jakichkolwiek wszczepów innych niż najbardziej podstawowe. Po próbie rozmowy telefonicznej z przyjaciółmi okazuje się, że większość z nich nie chce się widzieć ze starym znajomym, lub nie mają takiej możliwości ze względu na zmiany, jakie w ciągu tych dwóch lat zaszły w ich życiu - jedynie Victor chętnie zaprosi przyjaciela do swojej kliniki.

Po powrocie do Night City ripper potwierdza diagnozę lekarzy NUSA, że V już nie powróci do dawnego życia najemnika. Opuszczając klinikę zostajemy napadnięci przez dwóch rzezimieszków. Ratuje nas Misty, która w swoim stylu da nam kilka wskazówek na temat tego, jak możemy rozpocząć nowe życie. Po odprowadzeniu kobiety do taksówki, V mimo wszystko uśmiecha się i znika w tłumie przechodniów jako kolejny zwyczajny obywatel Night City.

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze