Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 Widmo wolności w szczegółach. Nowe buildy, muzyka i więcej

Aktualizacja 2.0 z datą premiery.

Zgodnie z zapowiedziami, CD Projekt Red zorganizowało dziś wydarzenie poświęcone dodatkowi Widmo wolności do Cyberpunk 2077. Dowiedzieliśmy się między innymi, że darmowa aktualizacja 2.0 trafi do gry 21 września.

Jednym z najważniejszych punktów programu był oficjalny zwiastun przybliżający postać agenta Solomona Reeda, w którego wcielił się brytyjski aktor Idris Elba. Następnie prowadzący Paweł Burza przeprowadził rozmowę z kompozytorami Jackiem Paciorowskim i P.T. Adamczykiem. Podobnie jak w „podstawce”, i tym razem muzyka odegrała znaczącą rolę w wykreowaniu odpowiedniego klimatu opowieści. Ściężka dźwiękowa dodatku jest już dostępna do odsłuchania choćby w usłudze Spotify.

Pozostając przy wartwie audio, autorem motywu przewodniego Widma wolności jest Dawid Podsiadło. Artysta miał już okazję pracować ze studiem przy produkcji ścieżki dźwiękowej do serialu Cyberpunk: Egderunners. Pozostaje więc trzymać kciuki, że rozszerzenie okaże się równie wielkim sukcesem.

Dalszą część prezentacji poświęcono już samemu gameplayowi. Projektant Gabriel Amatangelo wymienił pokrótce najważniejsze atrakcje Widma wolności, w tym m.in. ścieżkę rozwoju „Relic”, dzięki której V zaopatrzy się w kolejne unikalne zdolności. Twórcy przygotowali też prezentacje trzech buildów postaci opartych na przerobionych umiejętnościach z aktualizacji 2.0.

Graczom preferującym szybką eksterminację przeciwników w walcę wręcz przypadnie do gustu opcja „bullet-time ninja”, skupiająca się na wyrąbywaniu sobie drogi kataną i odbijaniu nią wrogich pocisków. Bardziej subtelni wybiorą ścieżkę netrunnera, by dosłownie rozsadzać przeciwników od środka i tworzyć własne samochody-pułapki. W końcu jest też build dla fanów czystej rozwałki sianej za pomocą pięści i wszystkiego, co znajdzie się akurat pod ręką.

Dodatek Widmo wolności zadebiutuje już 26 września na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Pierwsze i ostatnie rozszerzenie do Cyberpunk 2077 zapowiada się bardzo ambitnie. Nieco więcej o zmianach, które trafią do gry w darmowej aktualizacji 2.0, pisał dziś Przemek w swoich pierwszych wrażeniach po kilku godzinach z ulepszoną wersją produkcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze