Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Dziękuję, że daliście nam drugą szansę”. Twórcy Cyberpunk 2077 wzruszeni przytłaczająco pozytywnymi recenzjami na Steamie

95% pozytywnych recenzji w ostatnim miesiącu.

Kolejne drobne zwycięstwo na koncie twórców Cyberpunk 2077. Produkcja CD Projekt Red przekroczyła na Steamie próg 95% pozytywnych recenzji z ostatniego miesiąca, co przekłada się na oznaczenie „przytłaczająco pozytywne”.

Zapewne nikomu nie trzeba wspominać, że ze względu na bardzo słaby stan techniczny oraz liczne niedoróbki, takie oznaczenie na premierę było absolutnie poza zasięgiem CD Projekt Red. Wielomiesięczna krytyka odbiła się na ogólnych ocenach na Steamie, czyli kategorii „wszystkie recenzje”, które aktualnie są tylko „Bardzo pozytywne” (83%). Sytuacja jest podobna jak w przypadku No Man's Sky - wskoczenie na kolejny próg średniej ze wszystkich recenzji będzie trudny, żeby nie powiedzieć: niemożliwy. Do 95% jest bowiem bardzo daleko.

Twórcy świętują jednak przytłaczająco pozytywne recenzje z ostatniego miesiąca. Udzielający się w mediach społecznościowych Paweł Sasko - główny projektant zadań, który stał się niemal twarzą Cyberpunk 2077 w sieci - napisał na X, że jest bardzo dumny z 95% pozytywnych recenzji w ostatnim czasie.

„Nawet nie wiecie, ile to dla mnie znaczy” - napisał Sasko, wstawiając też do posta wzruszone emotki. „Nigdy nie byłem bliski poddania się i zawsze wierzyłem, że jest to w jakiś sposób możliwe, ale nigdy nie sądziłem, że faktycznie to zobaczę. Bardzo wam dziękuję, że daliście nam drugą szansę”.

Sasko podał dalej zrzut ekranu ze Steama wykonany przez Marcina Momota, w CD Projekcie odpowiedzialnego za kontakt ze społecznością. On także nie krył zadowolenia:

„Niedawne recenzje Cyberpunk 2077 na Steamie są na poziomie 95% i przytłaczajco pozytywne. Dziękuję, dziękuję, dziękuję” - napisał Momot, również ze wzruszoną emotką.

Jeszcze w kwietniu CD Projekt przyznał, że jest wreszcie zadowlony ze stanu Cyberpunk 2077. Ostatnie recenzje to potwierdzenie, że gracze podzielają to zdanie.

Read this next