Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crash Bandicoot 4 na PC wymaga stałego połączenia z internetem - choć to gra single-player

Bez sieci gra się wyłącza.

  • Komputerowa wersja Crash Bandicoot 4 nie działa bez internetu
  • Gracze krytykują rozwiązanie, zwłaszcza, że jest to tytuł single-player

Wczoraj na PC zadebiutował Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas. Okazuje się jednak, że najnowsza odsłona słynnej serii platformówek do działania wymaga stałego połączenia z internetem, choć jest tytułem single-player.

Na problem zwrócił uwagę między innymi internauta o pseudonimie RibShark. Użytkownik opublikował na Twitterze screenshot z komunikatem o błędzie, informującym, że gracz utracił dostęp do sieci i nastąpi wyłączenie produkcji.

Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas na PC dystrybuowane jest wyłącznie za pośrednictwem Battle.net - sklepu należącego do Activision Blizzard. Większość tytułów oferowanych przez platformę wymaga właśnie stałego połączenia z internetem.

Narzucone ograniczenie - będące najpewniej zabezpieczeniem antypirackim - nie spodobało się graczom, którzy wyrażają niezadowolenie między innymi na forum Resetera. Podkreślają, że gry single-player, którą jest wspomniana produkcja, powinny działać bez aktywnej sieci.

Nie jest jasne, czy Activision zniesie wymóg stałego połączenia z internetem, ani czy podobne rozwiązanie firma zastosuje w przyszłych pozycjach. Potwierdzono już jednak, że Diablo 2: Resurrected - następny duży tytuł zmierzający na Battle.net - zaoferuje tryb offline.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze