Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Co z fabularnym DLC do GTA 5?

Rockstar nie oferuje konkretów.

Ponad 18 miesięcy po premierze pierwszej wersji Grand Theft Auto 5, studio Rockstar nadal nie ujawniło konkretów na temat fabularnych dodatków DLC.

Lost and the Damned do GTA 4

Nie można powiedzieć, by popularna produkcja narzekała na brak dodatkowej zawartości - wydano sieciowe napady, a GTA Online jest regularnie rozbudowywane o kolejne bronie, samochody czy ubrania.

Patrząc jednak na Grand Theft Auto 4: 18 miesięcy po premierze tej odsłony, na rynku były już rozszerzenia Lost and the Damned oraz Ballad of Gay Tony.

Rockstar po raz pierwszy wspomniał o fabularnym DLC w kwietniu 2014 roku, sugerując premierę przed rozpoczęciem 2015 r. Oczywiście, nic z tego nie wynikło.

„Jeszcze w tym roku spodziewajcie się kolejnych dodatków do Grand Theft Auto Online i Grand Theft Auto 5, w tym rozszerzeń tematycznych, ekscytującego, fabularnego DLC i nie tylko” - napisano na stronie.

Później - w grudniu - aktor Shawn Fonteno, wcielający się w rolę Franklina, potwierdził w jednym z wywiadów, że nadal nagrywa głosy dla tej postaci, ponieważ trwają prace nad DLC.

Teraz wydawca serii - firma 2K - została ponownie „wywołana do odpowiedzi” w tej kwestii.

Podczas rozmowy z inwestorami, dyrektor generalny Strauss Zelnick zasugerował, że o dodatkach tego typu jeszcze nigdy nie wspominano, ale późniejsze oświadczenie wyjaśniło, że deweloperzy wciąż „przyglądają się” sprawie.

„Strauss pomylił się podczas konferencji, ponieważ ponad rok temu Rockstar Games przyznało, że przygląda się dodatkowej, fabularnej zawartości do Grand Theft Auto 5” - napisano w komunikacie.

„Od tego czasu nie pojawiły się jednak żadne inne informacje. Jak zawsze, wszelką komunikację w tej kwestii zostawiamy w rękach Rockstar Games.”

Możliwe, że konieczność przygotowania konwersji na PC, PlayStation 4 i Xbox One uniemożliwiała tworzenie dodatkowej zawartości fabularnej. Teraz jednak deweloperzy mają już więcej czasu, więc może na ogłoszenie nie trzeba będzie czekać już długo.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze