Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Clash of Clans - jak atakować

Walka i limit armii.

Walka to istotny element Clash of Clans, główny aspekt najpóźniejszych etapów rozgrywki, a także doskonałe źródło dochodów. Na szczęście potyczki są dosyć proste, choć jednocześnie często nie mamy nad nimi dużej kontroli.

W przeciwieństwie do klasycznych gier strategicznych, nie sterujemy naszymi jednostkami bezpośrednio. Nasi wojownicy, łucznicy, czarodzieje i różne stwory atakują cele automatycznie.

Jest jednak parę wyjątków. Jednostki atakujące konkretne cele to: Giant, Golem, Balloon, Wall Breaker, Goblin, Lava Hound oraz Hog Riders. Skupiają się one na atakowaniu murów lub elementów obronnych - dział czy wież z łucznikami.

W późniejszych fazach gry trzeba więc brać takie jednostki pod uwagę i odpowiednio planować atak. Przykładowa strategia ofensywy na osadę wroga mogłaby wyglądać następująco:

  • rozstawiamy olbrzymy (Giant) przy murach, by zaczęły je niszczyć
  • gdy powstanie wyrwa w murze, rozstawiamy jednostki piechoty i zasięgowe, które wejdą do środka bazy
  • wystawiamy też Hog Riderów, którzy polecą atakować elementy obronne wroga

Kolejność wystawiania jednostek ma duże znaczenie, bo pierwsze zostaną zaatakowane przez systemy obronne najwcześniej. Powinny więc to być jednostki z dużą ilością punktów życia.

Jednostki wystawiamy stukając w ich ikonę na dole ekranu, a następnie w dowolne miejsce na mapie - poza terenem osady wroga oznaczonym na czerwono. Wojsk możemy używać oczywiście tylko w trybie ataku, czyli po wybraniu misji z ofensywą - po kliknięciu ikony Attack w lewym rogu ekranu.

Warto też zaznaczyć, jak zwiększyć limit posiadanych jednostek. Po prostu ulepsz obóz (Army Camp), czyli ognisko w centrum osady. Każde ulepszenie obozu sprawi, że będziesz mógł produkować więcej jednostek.

Ważny jest też fakt, że wszystkie jednostki wykorzystane w danej bitwie przepadają. Nawet jeśli nie zostaną pokonane, to zostają zużyte i trzeba na ich miejsce zrekrutować nowe jednostki.

Następnie: Clash of Clans - wioska: budowanie i rozbudowa

Spis treści: Clash of Clans - poradnik i wskazówki, jak grać

Poprzednio: Clash of Clans - złoto, eliksir i kryształy

Read this next