Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Clash of Clans - skuteczna obrona osady, budowa ścian

Jak stawiać mury.

Atakowanie wrogich osad jest istotą Clash of Clans, ale przecież ważna jest także obrona - w końcu nikt nie chce tracić własnych zasobów na rzecz innych graczy. Możemy zostać zaatakowani, jeśli nie wykupiliśmy Tarczy.

Tarcza to w praktyce system ochronny, który uniemożliwia graczom wybranie naszej osady za cel ataku. Ochrona taka na czas 2 godzin to koszt 10 gemów. Dwa dni to 150 gemów, a tydzień - 250 gemów. Tarczę kupujemy w sklepie (Shop).

Tak czy inaczej, musimy zainwestować w obronę osady. Budujemy więc palisady, a później mury, które spowolnią natarcie przeciwnika. Odpowiednie ustawienie muru jest kluczowe. Poniżej schemat z bazy poziomu czwartego (Town Hall 4).

Nie ma tu podwójnych ścian na całej długości muru, ale kluczowe jest obudowanie murem systemów obronnych - dział i jednej wieży łuczników. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jednostki wroga muszą najpierw przebić się przez mur, by zniszczyć działa, a później automatycznie zaczną przebijać się przez kolejny mur, podczas gdy pozostałe elementy obronne będą zadawać im obrażenia.

W pobliżu dział i wież zawsze warto pomyśleć o umieszczeniu choć jednej bomby, która może mocno zdewastować siły wroga - a przeciwnicy muszą do niej podejść, by zniszczyć systemy obronne.

Oczywiście z biegiem czasu stać nas na budowę większej ilości murów. Wtedy każdy element w bazie warto obudować dookoła i zainwestować w jak najczęstsze oddzielanie murem wieżyczek obronnych.

Spis treści: Clash of Clans - poradnik i wskazówki, jak grać

Poprzednio: Clash of Clans - gemy: jak zdobywać kryształy

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Clash of Clans

Android, iOS

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze