Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Clash of Clans - złoto, eliksir i kryształy

Jak zdobywać zasoby.

Złoto (Gold) to podstawowa waluta w Clash of Clans. Regularnie wydobywają ją kopalnie (Gold Mines). Obok kopalni budujemy zawsze skład złota (Gold Storage), który zwiększa limit maksymalnej ilości złota, jaką możemy posiadać.

Trzeba więc pamiętać, by nigdy nie atakować wrogów, gdy jesteśmy blisko górnego limitu złota - po wygranej walce zdobędziemy bowiem złoto, które przepadnie. Przykładowo, jeśli mamy już 3700 sztuk złota, a nasz limit to 4000 sztuk, to wygrywając nawet 1000 monet, w praktyce zgarniemy najwyżej 300 sztuk.

Ważne jest więc pamiętanie o regularnym zwiększaniu limitu posiadanych pieniędzy poprzez ulepszanie Town Hall oraz budowę i ulepszanie struktur Gold Storage.

Atakowanie wrogich osad to dobry sposób na zarobek

Eliksir to waluta dodatkowa - także wykorzystujemy ją do ulepszania niektórych budynków oraz do rekrutowania jednostek. Wydobywają ją pompy, na podobnej zasadzie, co kopalnie złota pozyskują cenny surowiec.

Eliksir - tak jak złoto - jest nagrodą za pokonywanie wrogów. Co więcej, atakując osady innych graczy zdobywamy te surowce, jeśli nasze jednostki atakują i niszczą kopalnie oraz pompy.

Kolejną walutą są kryształy. To już typowa waluta związana z mikropłatnościami - pozwala przyspieszyć różne procesy: budowania budynków czy rekrutowania żołnierzy. Kupimy też dzięki niej niektóre przedmioty czy ulepszenia.

Wszystkie waluty i zasoby można kupić w sklepie (Shop) za prawdziwe pieniądze.

Oferty w sklepie kuszą nieustannie

Następnie: Clash of Clans - jak atakować

Spis treści: Clash of Clans - poradnik i wskazówki, jak grać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Clash of Clans

Android, iOS

Related topics
O autorze
Komentarze