Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Clash of Clans - jak szybko zdobywać surowce

Farmienie zasobów.

Clash of Clans to gra, w której najważniejszy jest rozwój. Stopniowo rozbudowujemy swoją wioskę, konstruujemy coraz więcej budynków, zyskujemy dostęp do lepszych jednostek.

Żeby wszystko to osiągnąć, należy jednak posiadać odpowiedni budżet - a składa się na niego nie tylko nasze złoto, ale także Eliksir (oraz Dark Elixir w późniejszych fazach gry). Do tego dochodzą również kryształy (Gems), nieco mniej istotne dla podstaw rozwoju.

Szybkie zdobywanie surowców to skomplikowany temat. Nie istnieje jeden sposób, by przyspieszyć wydobycie, ale są metody na jak najbardziej efektywną i ekonomiczną grę, co pozwoli szybko się rozwinąć.

Przed atakiem patrz na dostępny do zdobycia loot!

Oto najważniejsze porady związane ze zdobywaniem i oszczędzaniem surowców:

  • Zwracaj uwagę na loot. Zanim zaatakujesz wioskę innego gracza, po lewej stronie ekranu widzisz, ile surowców możesz zdobyć w jego wiosce. Początkujący często nie zwracają na to uwagi, a to duży błąd - słaba rozwinięta osada często nie jest nawet warta zużywania na nią naszych jednostek!
  • Wykonaj misje single-player. Atakowanie wiosek komputera to szansa na spore dochody na początku gry.
  • Używaj odpowiednich jednostek. Najoszczędniej jest stosować armie złożone tylko z barbarzyńców, łuczników i goblinów, plus 2-3 jednostki do burzenia murów.
  • Nie ulepszaj zbyt szybko Town Hall. Poziom Town Hall (TH) wyznacza, z jakimi przeciwnikami będziesz się mierzył. Z wysokim TH będziesz też częściej trafiał na bazy ze świetną obroną, ponieważ gracze na wyższych poziomach są bardziej doświadczeni. Nadal pozostanie pełno graczy na niższym poziomie, którzy z kolei zaoferują mniej lootu, jeśli będziesz ich TH przewyższał.
  • Zainwestuj w obronę. Trzeba wydać trochę złota, żeby nie ryzykować utraty zbyt dużej ilości zasobów, gdy zostaniesz zaatakowany. Kopalnie i składy zasobów zawsze powinny być otoczone murem - i to nie tylko pojedynczym.

Następnie: Clash of Clans - gemy: jak zdobywać kryształy

Spis treści: Clash of Clans - poradnik i wskazówki, jak grać

Poprzednio: Clash of Clans - wioska: budowanie i ulepszanie

Read this next