Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowe Clash of Clans zarabia ponad 650 tys. dolarów dziennie? - raport

Niech żyją transakcje cyfrowe.

Darmowa strategia Clash of Clans od fińskiego studia Supercell, dostępna na systemy iOS i Android, zarabia każdego dnia rzekomo nawet 650 tysięcy dolarów dzięki transakcjom cyfrowym.

Clash of Clans

Informacje pochodzą z portalu Business Insider, który nie podał jednak źródła rewelacji. Ciekawe doniesienia opublikował także serwis Polygon, który opisuje, że grupa hakerów o nazwie Ethical Spectrum włamała się do oficjalnej aplikacji Engagor, służącej Supercell do zarządzania aktywnością społecznościową. Znaleziono tam między innymi podsumowanie zysków.

Dzienny przychód całej firmy z 7 lutego, uwieczniony na niezweryfikowanym obrazku, wyniósł podobno 5,15 mln dol., przy niemal 30 milionach użytkowników i milionie nowych graczy.

Nieco więcej światła na całą sprawę rzuca udostępniony dzisiaj raport finansowy fińskiej spółki. W 2013 przychody wyniosły 689 dol., a zyski przed opodatkowaniem to 322 mln. Firma zatrudnia 85 osób. Clash of Clans zadebiutowało w sierpniu ubiegłego roku, co oznacza, że osiągnięcie raportowanych przez Bussiness Insider i Polygon liczb jest mało prawdopodobne lub wynika z nagłego i radykalnego wzrostu popularności gier tego producenta w ostatnim czasie.

„Nie jest sekretem, że niektórzy ludzie wydają w tych grach spore kwoty” - komentuje Ilkka Paananen, szef SuperCell, broniąc stosowanego systemu dystrybucji. „Ale nie powiedziałbym, że większość przychodów pochodzi właśnie od nich [najbogatszych użytkowników - dop. red].”

„Zazwyczaj pracują w bankach inwestycyjnych lub w firmach prawniczych i wydają też dużo pieniędzy na pola golfowe i inne takie. Gdy pytam ich, dlaczego przeznaczają takie kwoty na gry, mówią: »ludzie wydają pieniądze na golfa, a ja na Clash of Clans«”.

Darmowa gra strategiczna wspierana jest przez transakcje sieciowe. Gracze stawiają budynki, trenują jednostki, atakują innych graczy i bronią własnych osad.”

Cover image for YouTube video

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Clash of Clans

Android, iOS

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze