Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cities Skylines z darmową aktualizacją next-gen. Miasta będą teraz jeszcze większe

Na PS5 i Xbox Series X/S.

Cities: Skylines to jedna z najlepszych gier w swojej kategorii. Twórcy zapowiedzieli właśnie, że już niedługo produkcja otrzyma uaktualnienie, które wykorzysta moc najnowszych konsol.

Na nextgenowy update nie będzie trzeba długo czekać - 15 lutego aktualizacja za darmo trafi do posiadaczy gry na PS4 i Xbox One. Jeżeli wcześniej nie kupiliście Cities: Skylines, to w sklepach udostępniona zostanie nowa wersja z dopiskiem „Remastered”. Ulepszenia doczekają się też wszystkie dodatki, jednak na premierę łatki tylko część otrzyma poprawki - na resztę przyjdzie nam poczekać odrobinę dłużej.

Najważniejszą zmianą będzie możliwość budowania znacznie większych miast bez wpływu na wydajność produkcji na PS5 i Xbox Series X/S. Ponadto otrzymamy opcje kontrolowania środowiska, czyli między innymi zmienimy porę dnia czy pogodę na słoneczną, mglistą, pochmurną lub deszczową.

Gra będzie działać i wyglądać znacznie lepiej, choć nie podano szczegółów technicznych. Możemy spodziewać się obsługi 25 kafelków do budowania (na poprzedniej generacji było 16), co pozwoli na tworzenie bardziej rozbudowanych metropolii. Poprawek doczekają się też interfejs oraz narzędzia szybkiego wyboru i precyzyjnego rozmieszczania. Twórcy zapowiedzieli również wbudowany edytor map.

Cities: Skylines uznawane jest za jeden z najlepszych „city-builderów” na PC i konsolach. Gra może pochwalić się w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 85% (PC) oraz 81% (PS4 i Xbox One). Gracze mogą zbudować własną, tętniącą życiem metropolię i mają ogromną swobodę w projektowaniu miasta. Tytuł dostępny jest w ramach subskrypcji Game Pass.

Read this next