Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cities: Skylines pozwoli zbudować własny park rozrywki

Premiera dodatku 24 maja.

Przedstawiciele Paradox Interactive zapowiedzieli Parklife - nowy dodatek do strategii ekonomicznej Cities: Skylines. DLC debiutujące 24 maja pozwoli zbudować między innymi parki rozrywki, zoo i rezerwaty przyrody.

Po wybraniu miejsca na dzielnicę parkową, postawimy na placu odpowiednie budynki i ozdoby, a także zadbamy o otoczenie atrakcji ścieżkami. Twórcy przygotowali szereg zmian w systemie budowania - od teraz obiekty postawimy nie tylko obok dróg, ale także chodników.

Gracz ustali ceny biletów, a także zatrudni wyspecjalizowane służby dbające o stan parku. Ponadto, zwiedzający będą od gracza oczekiwać przygotowania wycieczek krajoznawczych.

Aby w pełni kontrolować wybudowane atrakcje, do dyspozycji otrzymamy trzy nowe przepisy miejskie i osiem parkowych. Regulacje dotyczą między innymi praw zwierząt i pokazów sztucznych ogni.

Dodatek na Steamie wyceniono na 53,99 zł, jednak przed debiutem kupimy DLC z dziesięcioprocentową obniżką, płacąc 48,59 zł. Twórcy przygotowali też osobną wersję dodatku, nazwaną Parklife Plus, która zaoferuje nową stację radiową z muzyką country. Droższą edycję nabędziemy za 58,49 zł.

Cities: Skylines to symulator zarządzania miastem, wydany w 2015 roku na PC oraz dwa lata później na PS4 i Xbox One. Zadaniem gracza jest wybudowanie metropolii przy odpowiednim zarządzaniu zasobami, a następnie troska o jej rozwój. Produkcja oferuje pełne wsparcie dla modyfikacji za pośrednictwem Steam Workshop.

Parklife jest siódmym dużym dodatkiem do gry. Poprzednie DLC wzbogaciły produkcję między innymi o nowe warunki pogodowe, katastrofy naturalne, cykl dobowy czy treści związane z ekologią.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze