Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ostatnie dodatki do Cities: Skylines już w przyszłych miesiącach

W oczekiwaniu na kontynuację.

Studio Collosal Order ujawniło plany na ostatnie miesiące wsparcia Cities: Skylines. Do gry trafi kilka pomniejszych dodatków oraz jedno większe DLC.

Deweloperzy zamierzają skupić siły na produkcji Cities: Skylines 2, nie oznacza to jednak totalnego porzucenia „jedynki”. Jak dowiadujemy się z oficjalnego wpisu studia, już 22 marca do gry trafią trzy zestawy zawartości stworzone przez moderów. Znajdziemy w nich nowe budynki, takie jak stadiony oraz centra handlowe. Pojawią się także dodatkowe stacje radiowe.

Kolejny pakiet darmowych dodatków otrzymamy w maju. Tym razem będą to trzy paczki o industrialnej tematyce oraz kolejne dwie stacje. Największą atrakcję zaplanowano na maj. Wtedy właśnie zadebiutuje większy dodatek „Vacation with Us”. Nie podano wielu konkretów, możemy jednak śmiało zgadywać, że rozszerzenie będzie związane z letnim klimatem.

Studio Collosal Order kończy tym samym trwające już ponad 8 lat wsparcie Cities: Skylines, by w pełni poświęcić się dopracowaniu kontynuacji, której oficjalną zapowiedź otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu. Produkcja zadebiutuje na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X/S jeszcze w 2023 roku. W dniu premiery trafi także do abonamentu Game Pass.

Podobnie jak w przypadku „jedynki”, tytuł postawi na umiejętności strategiczne gracza. Podczas rozgrywki będziemy skupiać się na rozwinięciu potencjału gospodarczego, turystycznego i krajobrazowego wykreowanej metropolii.

Cities: Skylines 2 z kompleksowym systemem symulacji i tętniącą życiem gospodarką wystawi na próbę twoje umiejętności decyzyjne i pozwoli ci budować miasta marzeń. Przygotuj się na najbardziej realistyczny symulator budowy miasta o nowej, imponującej skali” - czytamy w opisie gry na platformie Steam.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze