Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cities: Skylines, ARK i inne gry niezależne trafią na Xbox One

We Happy Few! Bloodstained! Thimbleweed Park! Cobalt!

Microsoft ujawnił szereg gier niezależnych, jakie ukażą się w najbliższej przyszłości na konsoli oraz na PC z Windows 10.

Większość pozycji określano jako „w pierwszej kolejności na Xbox One”, co oznacza, że mogą trafić później także na PlayStation 4.

Zaprezentowano między innymi strategię Cities: Skylines od Paradox Interactive, hit z Early Access na Steamie - ARK: Survival Evolved - oraz nową odsłonę serii Worms, w której robaki zasiądą za sterami pojazdów, w 2D.

Jest też surrealistyczna gra przygodowa We Happy Few z losowo generowanym światem czy klasyczna przygodówka Thimbleweed Park od Rona Gilberta, twórcy Monkey Island.

Do tego duchowy następca serii Castlevania - Bloodstained: Ritual of the Night. Ta produkcja umożliwi nawet wspólną zabawę posiadaczom wersji PC i Xbox One.

Zaprezentowano także nowy tytuł studia Mojang, czyli dwuwymiarową, sieciową platformówkę Cobalt. Firma jest tylko wydawcą - za prace odpowiada Oxeye Game Studio, a za konwersję na Xboksy - Fatshark. Premiera w październiku, także na PC, Maca i Linux.

Są też nowe zwiastuny dla kosmicznego symulatora Elite: Dangerous oraz premierowe wideo dla World of Tanks na Xbox One. Sporo oglądania:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze