Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chorus - trans dryfu: jak odblokować i używać

Lot bokiem, atakowanie wrogów od tyłu, rozwiązywanie zagadek logicznych.

Trans dryfu to jedna z mechanik w Chorus, a zarazem umiejętność dostępna tylko dla głównej bohaterki. Sprawne korzystanie z niego pozwoli ci lepiej radzić sobie z niektórymi wrogami, jest także obowiązkowe w przypadku części misji. Z tej strony dowiesz się jak skutecznie używać tego manewru.

Trans dryfu stanie się dla ciebie dostępny podczas misji głównej Stary przyjaciel - zaraz po tym jak zmienisz statek i zasiądziesz za sterami Opusa. By uruchomić trans dryfu musisz po prostu wcisnąć i przytrzymać prawy przycisk myszy (LB i L1 w przypadku wersji na konsole Xbox i PlayStation).

Wtedy też okręt zmieni orientację i ustawi się bokiem. W ten sposób możesz, na przykład, rozpędzić się, aktywować trans dryfu i wlecieć na tyły wroga (1). Jest to niemal niezbędne w niektórych starciach, jak chociażby przeciwko Minującemu sępowi, który posiada mocny pancerz przedni i kiepską obronę z tyłu.

Drugą rzeczą, do której mechanika ta jest niezbędna, jest otwieranie zamkniętych przejść, na które natrafisz podczas misji głównych czy odblokowywania kolejnych rytuałów. W takich miejscach czerwone pola siłowe (2) będą zasłaniać przejście do kolejnej części lokacji.

By je otworzyć, konieczne będzie rozpędzenie okrętu, następnie wprawienie go w trans dryfu i szybkie zniszczenie pieczęci odrodzenia (3). Czasami jest ich kilka, co wymaga szybkiego obracania się - właśnie przy wykorzystaniu transu dryftu. W trakcie normalnego lotu jest to niemożliwe - nie zdążysz się obrócić, gdyż pieczęcie po chwili się odnowią.

Mechanika ta świetnie sprawdza się także podczas regularnych walk, szczególnie z mobilnymi przeciwnikami i miejscach, w których nie możesz łatwo obrócić okrętu. Wtedy wystarczy tylko oddalić się przy pomocy dopalacza i szybko obrócić się by móc ostrzeliwać bezbronnego wroga.

Następnie: Chorus - przedmioty użytkowe: jak wyposażyć i używać

Spis treści: Chorus - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Chorus - jak zmienić statek: dostępne okręty

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Chorus

Najnowsze artykuły