Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chibi Robo! - powstaje nowa gra platformowa i figurka amiibo

Powrót robocika.

Seria Chibi Robo! powraca na konsolę Nintendo. Nowa odsłona trafi na przenośne 3DS, a premierę w Japonii zaplanowano na jesień tego roku.

Nowe amiibo

Ostatnią część - Chibi-Robo!: Park Patrol - wydano w 2007 roku. Wcielamy się w malutkiego robota, którego zadaniem jest wykonywanie codziennych czynności.

W pierwszej grze celem było uszczęśliwienie rodziny Sandersonów. Sprzątaliśmy, zamiataliśmy i zbieraliśmy punkty, pomagając także innym zabawkom. Wszystkie czynności wyczerpują zasoby energii, które odzyskujemy, podłączając się do gniazdek elektrycznych.

W sequelu trafialiśmy do parku, a zadaniem było przywrócenie go do dawnej świetności. Podlewaliśmy rośliny, sadziliśmy nasiona i budowaliśmy struktury.

Zapowiedziana wczoraj odsłona wygląda nieco inaczej. Nie eksplorujemy już trójwymiarowych lokacji, lecz poruszamy się w środowisku 2D, jak w klasycznych platformówkach. Za pomocą kabla wspinamy się i walczymy z przeciwnikami.

Kolekcjonerów zainteresuje zapewne wiadomość, że Nintendo planuje też przygotowanie figurki amiibo z robotem. Nie wiemy jeszcze, czy gra i zabawka pojawią się na Zachodzie.

Poniżej wczorajsza prezentacja Nintendo. Fragment z Chibi-Robo! od 13:29.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły