Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cena Xbox Game Pass nie wzrośnie - sugeruje Phil Spencer z Microsoftu

Abonament jest opłacalny dla firmy.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - zasugerował, że firma nie ma w planach zwiększenia ceny Xbox Game Pass, ponieważ usługa jest opłacalna.

Konsolowy abonament kosztuje 40 zł za miesiąc, a wersja PC dostępna jest za 18,99 zł miesięcznie. Ponadto organizowane są promocje, dzięki którym subskrypcję można kupić znacznie taniej. Wielu obawia się, że w przyszłości program podrożeje, ponieważ koncern z Redmond traci pieniądze poprzez udostępnianie w katalogu swoich nowych gier.

Spencer w rozmowie z serwisem Stevivor zaznaczył jednak, że Xbox Game Pass jest dla Microsoftu „dobrym biznesem”. Usługa w ciągu roku powiększyła się dwukrotnie i obecnie znajduje się na „właściwym kursie”.

W Xbox Game Pass są nowe gry Microsoftu - w tym Gears 5

- Wiem, że niektórzy mówią, że rozdajemy pieniądze na lewo i prawo, by zyskać klientów, a potem oszukać ich poprzez zwiększenie cen. Nie stosujemy takiego modelu biznesowego - zapewnia szef działu Xbox.

- Czujemy się dobrze w prowadzonej działalności. Na pewno w nią inwestujemy, ale nie w sposób, który byłby niezrównoważony - dodaje. Przyznał też, że Microsoft nadal zamierza organizować promocje, ale podkreślił, że „każda usługa” tak postępuje.

Niedawno w konsolowym abonamencie pojawiło się GTA 5

Katalog gier Xbox Game Pass na PC i Xbox One jest odmienny, ale na obu platformach obejmuje setki zróżnicowanych produkcji. Niedawno na konsolach pojawiło się GTA 5 i Wiedźmin 3, zaś jutro zawita polski Frostpunk.

Źródło: Stevivor

Następnie: Chiński to obecnie najpopularniejszy język na Steamie

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły