Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Black Ops 4 - Zombie: IX - boss, jak aktywować walkę

Czcigodny Przeciwnik.

Każdy ze scenariuszy w trybie Zombie to nie tylko kolejne fale umarlaków, drzwi do otwierania i pojedyncze sekrety. To także skomplikowana droga do aktywowania ukrytej walki z bossem.

Tutaj właśnie skupimy się na wyjaśnieniu, jak aktywować bossa na mapie IX. Inne sekrety i podstawowy opis tego scenariusza znajdziecie w oddzielnym artykule. Zapoznajcie się z nim, zanim zechcecie podjąć wyzwanie z bossem.


Ulepszenie Broni, Śmierć Oriona, Spiżowy Byk

Pierwszymi czynnościami, jakie należy wykonać, jest jak najszybsze pokonanie mistrzów wież i zbudowanie maszyny ulepszającej broń. Następnie tworzymy kwasową pułapkę oraz zarażamy tajemniczą skrzynię w celu otrzymania Śmierci Oriona.

W międzyczasie wykonywania powyższych zadań, szukamy czaszki (1) w świątyni, w jednym z miejsc zaznaczonych na obrazku (2).

Po jej znalezieniu, aktywujemy naszą specjalną broń. Czaszka powinna odpaść i być gotowa do podniesienia.

Udajemy się do zalanej krypty i szukamy młynka. Po przyciśnięciu przycisku interakcji, czaszka znajdzie się w środku, a my za pomocą Śmierci Oriona strzelamy trzema naładowanymi pociskami w maszynę.

Po paru chwilach podnosimy zieloną kupę kurzu.


Drewno i odchody

Podczas rundy 10 pojawi się pierwszy gladiator. Jest to jeden z trudniejszych przeciwników, z uwagi na potężny pancerz i mocne ataki.

Niemniej jednak, jest on nam potrzebny do zdobycia kawałka drewna z jednego z pali na głównej arenie. Oddalamy się wystarczająco daleko od przeciwnika, chowamy za jednym z pali i staramy się, by gladiator rzucił w nas siekierą. Ta powinna trafić w pal, a my podnosimy drewno.

Idziemy z nim pod wieżę Odyna, gdzie wkładamy drewno do paleniska (3). Po paru rundach drewno czarnieje i ponownie możemy je podnieść, teraz już w postaci węgla.

Podczas gry budujemy poziom nastawienia tłumu. Wzrasta, gdy wypełniamy wyzwania lub zabijamy wrogów, a spada, gdy otrzymujemy obrażenia, padamy lub rzucamy w obserwujących walkę granatami. Tym razem chodzi nam o spadek.

Gdy kciuk będzie czerwony i wskazujący w dół, tłum rzuci nam fekalia (4), które zabiorą nam parę punktów. Po przejściu w niebieską poświatę zbierzemy składnik.

Kolejnym punktem jest położenie fekaliów, węgla oraz resztek ze zmielonej czaszki do miski (5) w łaźni, pod wieżą Zeusa. Po dwóch rundach, mieszanka zacznie świecić i zabierzemy ją do podziemi wieży Danu, pomiędzy drzewa.


Wieża Danu

Maź (6). zacznie świecić na zielono po dwóch pełnych rundach. Następnie zabijamy wroga ulepszoną bronią, która ma ognistą amunicje. Otrzymamy takową po włożeniu jakiejkolwiek broni do maszyny WzMacniającej.

Maź zmieni się na niebiesko, a w pokoju pojawią się pęknięcia. Wszyscy gracze muszą stać na środku i zabijać zombie. W tym momencie może się przydać użycie specjalnej broni i eliksirów. Po przytrzymaniu przycisku akcji zostaniemy teleportowani do alternatywnej rzeczywistości wieży Danu.

Tam musimy zniszczyć czerwone zabarwienia (7) na drzewie. Proces musimy wykonać na trzech piętrach. Po ukończeniu zadania, gracze zostaną z powrotem teleportowani na normalną mapę.


Wieża Ra

W różnych miejscach pojawią się cztery symbole byka (8). Strzelamy w nie używając tarczy. Gdy obrazek się zaświeci, zabijamy przyzwanego gladiatora.

Możliwe lokacje symbolu:

  • Drewniany most między wieżami Odyna i Ra. Pomiędzy schodami, a ścianą.
  • Zalana krypta. Patrzymy przez drzwi, z których wychodzą zombie. Symbol zawieszony jest nad stołem.
  • Tunel po wyjściu z wieży Danu. Byka znajdziemy w małej furtce.
  • Wyjście ze świątyni po stronie Zeusa. Znajdziemy symbol za winoroślą.
  • W jednym z okien pomieszczenia, w którym budujemy tarczę.
  • W świątyni na piętrze. Należy spojrzeć przez złamaną barierkę.
  • Komora grobowa Ra. Strzelamy przez dziurę w murze.
  • Arena na środku głównego budynku.
  • Okno na prawo od posągu Danu. Symbol będzie za oknem.

Gdy wszyscy gladiatorzy zostaną zabici, ich dusze polecą do filaru w wieży Ra. Gdy każdy z graczy przytrzyma przycisk akcji, rozpoczniemy kolejne wyzwanie.

Po teleportowaniu się do innej rzeczywistości wieży Ra, obelisk zacznie pokazywać symbole (9). Oznaczają one wrogów i kolejność, w której muszą zostać zabici.

Proces należy wykonać dwa razy. Jeśli się pomylimy, zaczynamy od nowa w kolejnej rundzie.


Spinnery

Po wykonaniu wyzwań w obu wieżach, na mapie pojawią się cztery małe spinnery, obracające się obrotowe pułapki na drągach, w które strzelamy, aż dotrą do sufitu.

Pierwszy znajdziemy w tunelu (10) na lewo od wyjścia z wieży Ra. Następny pojawi się w drzwiach (11), w których wcześniej mógł być symbol byka. Jest to mała furtka przy wyjściu z wieży Danu. Trzeci znajduje się za oknem (12) w krypcie, a ostatni czekać będzie nad marmurową kobietą w tunelu (13).

Arena

Gdy wszystkie spinnery znikną, udajemy się na główną arenę i rozpoczynamy wyzwanie poprzez środkowy filar na arenie.

W paru różnych miejscach, zauważyć będziemy mogli elektryczne pręty. W celu naładowaniu słupów, zabijamy zombie używając broni z Kill-O-Watt amunicją. Gdy zombie będą porażone, należy je zabić.

Gdy elektryczność będzie płynąć, każdy z graczy musi udać się do świecących kul na środku areny. Po krótkim czasie zostaniemy teleportowani do miejsca, w którym mamy nieograniczony dostęp do specjalnej broni. Po zabiciu wszystkich przeciwników, wrócimy do normalnej rzeczywistości.


Symbole

Jednym z ostatnich kroków przed dostaniem się do areny z głównym przeciwnikiem, jest aktywowanie trzech różnych symboli za pomocą Pocałunku Sekreta.

Aby to zrobić, każdy z symboli musi być postrzelony z odpowiedniego miejsca. Pierwszy (14) z nich znajdziemy w krypcie. Należy ustawić się na prawo od okna i strzelić przez łańcuch.

Kolejny (15) będzie na filarze w Tunelu Danu. Strzał lekko poniżej symbolu powinien wystarczyć. Ostatni (16) znajdziemy w okolicach marmurowej kobiety w tunelach. Gdy posąg będzie po naszej lewej, strzelamy przez dwie dziury w murze.

Gdy punkt będzie świecić się cały czas na niebiesko, oznacza to, że wykonaliśmy dobry strzał.


Jama

Ostatnim wyzwaniem, przed głównym starciem, będzie przeżycie ataków kilku fal wrogów w jamie.

Wszyscy gracze muszą stanąć na małej płycie dociskowej, na lewo od stołu, z którego dobieramy tarcze.

Po paru etapach walki, woda z kluczem pod płytą zacznie wzrastać. Po zakończonej walce podnosimy klucz i udajemy się na arenę. Tam będzie czekać na nas portal, przez który przejdziemy do głównej walki.


Walka z bossem: Słonie

Po wejściu w teleport zostaniemy przeniesieni na duża arenę. Tam odbywamy walkę z dwoma falami wrogów w postaci gladiatorów i tygrysów.

Kolejnym przeciwnikiem będzie słoń z prowadzącymi go zombie. Jego ataki mogą nas od razu przewrócić i zabić, dlatego zalecane jest unikanie niebezpieczeństwa i trafianie w czułe punkty, które odczepią „wieże dowodzenia” na słoniu.

Należy więc stale pozostawać w ruchu, uważać na szarże słonia i celować tylko w czerwone, świecące punkty. Strzelanie w nie przez dłuższą chwilę spowoduje, że cel padnie.

Ostatnim wrogiem jakim przyjdzie nam walczyć, jest drugi, nieco mocniejszy słoń. Starcie jednak się nie różni - powtarzamy dokładnie te same kroki, co z w przypadku poprzedniego słonia.

Po zabiciu zwierzęcia otrzymujemy specjalny filmik i rzadkie osiągnięcie „Czcigodny Przeciwnik”.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Black Ops 4

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze

Marcel Dajnowicz

Contributor

Komentarze