Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Black Ops 4 - Zombie: IX

Gladiator wśród nieumarłych.

W tym scenariuszu wcielamy się w jednego z czterech bohaterów: Scarlett, Diego, Bruno, Shaw. Zostajemy przeniesieni tysiące lat wstecz do starożytnego koloseum, gdzie stajemy się ofiarami złowieszczego rytuału. Stajemy do brutalnej walki na arenie gladiatorów przeciwko falom paranormalnych przeciwników, stojących nam na drodze do Arcykapłana Chaosu.

Poniższy poradnik pokazuje wszystkie ukryte smaczki, jakie mapa IX ma do zaoferowania. Od sposobu na ulepszenie arsenału, aż do zdobycia unikalnej broni - Śmierci Oriona. Sposób dotarcia do walki z bossem opisujemy w oddzielnym artykule.


WzMocnienie Broni (Puck-A-Punch)

Po rozpoczęciu rozgrywki na środku areny możemy zauważyć cztery budynki bogów (1). Właśnie w nich możemy zakupić wcześniej wybrane umiejętności. Po wejściu do wieży Danu i Ra uderzamy w gong (2) i zabijamy przyzwanego przeciwnika (3).

Po zebraniu jego głowy należy udać się do dolnego poziomu i dojść do dwóch pozostałych wież w celu zabicia kolejnych mini-bossów.

Po zebraniu wszystkich czterech głów udajemy się do środka dolnego poziomu czyli świątyni (4). Tam nabijamy łupy na drewniane pale (5) i czekamy parę sekund. Teraz możemy ulepszać swoje bronie za 5000 punktów.

Wszystkie bronie, oprócz magicznych, możemy ulepszać w sumie pięć razy. Każde następne ulepszenie daje nam 25% więcej zadawanych obrażeń.


Budowa Spiżowego Byka

Tarcza Spiżowy Byk to jeden z kilku przedmiotów, które możemy zbudować po odnalezieniu pewnych części rozsianych po całej mapie.

Pierwszy składnik możemy znaleźć w wieży Odyna (6). Może leżeć na jednym z trzech poziomów. Drugi element to ostrze, które spoczywa na jednej z białych statuetek w wieży Zeusa (7). Ostatnią część znajdziemy na górnym poziomie ołtarza Ra (8).

Po odnalezieniu wszystkich części, udajemy się do podziemi i szukamy Jamy. Znajduje się tam stół, przy którym możemy stworzyć tarczę. Jest to dodatkowy element ekwipunku, więc nie zastąpi nam żadnej broni. Za pomocą Spiżowego Byka możemy atakować z bliska bądź strzelać magicznymi pociskami.

Należy pamiętać, że tarcza ma swoje punkty wytrzymałości. Gdy utracimy tarczę, w każdym momencie możemy ją kupić ponownie za 1500 punktów.


Pułapka Kwasowa

Na początku rozgrywki należy odciąć linę, która trzyma baner przy jednym z czterech wejść do wież. Rozpocznie to serię wyzwań, za które będziemy nagradzani broniami czy chwilowymi bonusami. Po ukończeniu trzech wyzwań jakiegokolwiek baneru, na środku areny pojawi się misa (9), którą należy zabrać.

Następnie udajemy się do świątyni, w której znajdziemy łańcuch (10) i koło zębate (11). Leżą one przy ścianie w małym korytarzu.

Gdy mamy już komplet części, udajemy się do jednej z kilku lokacji na mapie, aby zbudować pułapkę. Są to schody pomiędzy poziomami w wieżach Odyna lub Zeusa (12) lub ścieżki prowadzące do budowli poświęconych Ra lub Danu (13). W każdej z tych lokalizacji znajdziemy czaszkę przebitą drewnem. Po przytrzymaniu przycisku zbudujemy pułapkę z żrącym kwasem.


Śmierć Oriona

Po aktywowaniu WzMocnienia Broni oraz zbudowania Pułapki kwasowej możemy starać się o znalezienie magicznej broni Śmierć Oriona.

Po wyjściu ze świątyni odnajdujemy miskę z ogniem (14) w oknie pomiędzy świątynią Ra i Danu. Należy strzelić w miskę, aby spadła z podestu. Następnie wychodzimy na powierzchnię i udajemy się na most pomiędzy wyżej wymienionymi świątyniami. Tuż pod mostem będziemy mogli zauważyć strzałkę (15) wskazująca na jedną z wież.

Jeśli strzałka wskazuje na wieżę Ra, kamień możemy znaleźć w komorze grobowej Ra (16). Jeśli jest to wieża Danu, należy udać się do podziemi, gdzie rośnie drzewo. W jednej z kałuż (17) znajdziemy twarz posągu. Gdy strzałka pokazuje wieże Odyna, część znajduje się przy kotle (18) w podziemiach wieży. Ostatnią możliwością gdzie znajdziemy posąg to wieża Zeusa. Element znajdziemy w rogu wanny z krwią (19).

Gdy jesteśmy już w posiadaniu marmurowej głowy, możemy położyć ją pod pułapkę kwasową. Po aktywacji, na kratce odpływowej znajdziemy coś, co posłuży nam do wysysania soku z drzewa (20).

Po znalezieniu elementu, musimy przeżyć całą rundę, nie wychodząc z areny oraz trzymając poziom nastawienia tłumu na maksymalnym poziomie. Tłum może rzucać różne bonusy, lecz podniesienie jednego z nich może skutkować obniżeniem przychylności widowni. W Pewnym momencie komentator powie „Dar od Serket”, co oznacza, że tłum rzucił żółtą wazę (21) na arenę.

Następnie udamy się do podziemi wieży Danu, gdzie rośnie drzewo. Tam znajdziemy dziurę (22), którą należy uderzyć bronią białą. Sok będzie się lał przez dokładnie jedną rundę. Możemy podnieść wazę, gdy jest już pełna, a sok przestał się wylewać.

Następnie należy się udać do miejsca, w którym aktualnie znajduje się tajemnicza skrzynia. Podchodzimy do lewej nogi, a pojawi się komunikat o zatruciu skrzyni (23). Aktywujemy zatrucie i losujemy broń, którą jest Śmierć Oriona.

Gdy zdobędziemy broń, możemy ją ulepszyć w WzMacniającej maszynie za 5000 punktów. Otrzymamy wtedy Pocałunek Serketa.


Piosenka Mad Hatter

Po znalezieniu i strzeleniu w każdy z czterech wielokolorowych przycisków rozsianych po wieżach bogów, usłyszymy piosenkę Mad Hatter z filmu promocynjego, zapowiadającego mapę IX w tegorocznej odsłonie Call of Duty.Pierwszy fioletowy przycisk (24) znajduje się w ołtarzu Zeusa, na podeście posągu, który stoi obok tajemniczej skrzyni. Drugi zielony przycisk (25) jest na górnej belce schodów, które znajdziemy poprzez wychylenie się przez okno w wejściu do wieży Danu. Kolejny, niebieski przycisk (26) znajduje się za kratą w pierwszym pokoju w wieży Odyna. Ostatni, czerwony przycisk (27), znajdziemy między skrzyniami w skarbcu Ra.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Black Ops 4

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze

Marcel Dajnowicz

Contributor

Komentarze