Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Arma 3 - DLC z odrzutowcami zadebiutuje w maju

Plus: 3 mln sprzedanych kopii gry.

Studio Bohemia Interactive opublikowało film, w którym twórcy gry Arma 3 opowiadają o planowanych na najbliższe miesiące DLC. Pokazano między innymi dodatek z odrzutowcami.

Jednocześnie poinformowano, że tytuł od debiutu we wrześniu 2013 roku sprzedał się w liczbie ponad 3 milionów egzemplarzy.

Najbliższe DLC zaoferuje trzy odrzutowce

Pierwsze z przygotowywanych rozszerzeń - Jets - ukaże się w maju, choć dokładnej daty wydania nie podano. Cenę DLC ustalono na 9,99 euro (ok. 43 zł). Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe, otrzymają dostęp do wczesnej wersji.

Zgodnie z nazwą, dodatek skupi się na odrzutowcach, wprowadzając do produkcji trzy tego rodzaju maszyny. Do tego bezzałogowy dron, scenariusz fabularny i zestaw osiągnięć do odblokowania.

Paczka powstaje przy współpracy z zewnętrznym zespołem. Deweloperom z Bohemia Interactive pomaga studio Bravo Zero One - ekipa założona przez Joshuę Carpentera, zwycięzcę konkursu Make Arma Not War.

Wraz z Jets światło dzienne ujrzy bezpłatna aktualizacja, która poprawi między innymi działanie radaru. Łatka ulepszy też model zniszczeń samolotów, zwiększając liczbę punktów, w które można uderzyć. Nie zabraknie też szeregu innych usprawnień związanych z odrzutowcami.

Następne DLC twórcy udostępnią bezpłatnie. Rozszerzenie ukaże się 22 czerwca - w 16. urodziny serii Arma. W skład pakietu wejdzie odświeżona wersja Malden - wyspy z pierwszej części Operation Flashpoint (poprzednika obecnego cyklu).

Jednocześnie autorzy opublikują - również za darmo - kooperacyjny tryb Combat Patrol. W wariancie gracze dołączą do oddziału piechoty, stając przed zadaniem wykonania kilku zróżnicowanych celów. Wiele elementów gra wygeneruje losowo, więc każde podejście przebiegnie nieco inaczej.

Kolejne DLC - o roboczej nazwie Orange - zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku. Szczegółów na razie nie ujawniono, ale rozszerzenie zaoferuje nowe pojazdy, ubrania i wyposażenie, obiekty dekoracyjne, mini-kampanię oraz zestaw misji i wyzwań.

Twórcy podkreślają, że pod względem treści dodatek - nad którym pracuje studio Bohemii Interactive w holenderskim Amsterdamie - plasuje się pomiędzy pakietem Karts i rozszerzeniami z helikopterami czy odrzutowcami.

Czwarte DLC - zaplanowane na czwarty kwartał tego roku - skupi się na „operacjach taktycznych”. Szczegółów nie podano, ale autorzy obiecują, że zaoferuje misje o wysokim stopniu trudności i realizmu. Zadania projektowane są w taki sposób, by można je było przechodzić wielokrotnie.

Ostatnie rozszerzenie wprowadzi czołgi, choć nie ujawniono dokładnych informacji. Wiadomo jedynie, że - tak jak w przypadku dodatku z odrzutowcami - wraz z płatną zawartością pojawi się darmowa aktualizacja.

Premiera odbędzie się jednak dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Warto zaznaczyć, że wszystkie DLC można kupić w zbiorczym zestawie, wycenionym na 22,99 euro (około 98 zł).

Arma 3 dostępna jest na PC.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze