Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bohemia ogłasza plany na dalszy rozwój strzelanki Arma 3

Trzy rozszerzenia.

Studio Bohemia Interactive pochwaliło się, że na całym świecie sprzedano już ponad 2 miliony egzemplarzy realistycznej strzelanki Arma 3. Ujawniono także plany na dalszy rozwój produkcji.

Edytor map w 3D

Jak ujawnia dyrektor kreatywny Jay Crowe, deweloperzy z Czech zamierzają wydać dwie większe aktualizacje, a następnie większy dodatek.

Jeszcze w listopadzie gracze otrzymają Nexus Update, „koncentrujący się na dopracowaniu bazowych funkcji i systemów sieciowych” - napisano na oficjalnej stronie.

Mowa tu o „znacznych usprawnieniach” w modułach wytrzymałości i zmęczenia, wyposażeniu ochronnymi i nie tylko. W planach jest też rozbudowanie trybu End Game.

Razem z Nexus Update zadebiutują także podwaliny systemu Arma 3 Units, umożliwiającego - z poziomu przeglądarki - zarządzanie i dołączanie do grup.

Kolejna aktualizacja nosi tytuł Eden Update i ukaże się na początku przyszłego roku. Tutaj największą nowością jest rozszerzenie możliwości edytora o opcję modyfikowania map bezpośrednio w trzech wymiarach.

Drugi kwartał przyszłego roku to większy dodatek o nazwie kodowej Arma 3 Apex. Deweloperzy dodadzą 100 kilometrów kwadratowych mapy Tanoa, prezentowanej już na targach E3.

W planach jest też kampania dla fanów kooperacji, nowe pojazdy, bronie i postacie. Twórcy stawiają na nieco futurystyczne wyposażenie, z samolotami pionowego startu i lądowania włącznie.

Arma 3 to realistyczny symulator współczesnego pola walki. Produkcja debiutowała we wrześniu 2013 roku. Koncentruje się na zmaganiach sieciowych, ale oferuje także kampanię dla pojedynczego gracza.

Cover image for YouTube videoArma 3 - Tanoa Reveal Trailer

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

ARMA 3

PC

Powiązane tematy
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze