Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bohaterem Star Wars Jedi: Fallen Order jest mężczyzna, ponieważ w nowej trylogii filmowej główną rolę gra kobieta

Twierdzi reżyser projektu.

Głównym bohaterem powstającego Star Wars Jedi: Fallen Order jest postać męska, by odróżnić grę od nowej trylogii filmowej, zapoczątkowanej przez „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, gdzie w główną rolę wciela się Daisy Ridley - wynika z wypowiedzi jednego z twórców gry.

- Dyskutowaliśmy nad kwestią płci - powiedział w rozmowie z GameInformer Stig Asmussen, reżyser projektu. - Zdecydowaliśmy się na mężczyznę, ponieważ w tamtym czasie Rey była gwiazdą Star Wars, więc o wiele lepszym rozwiązaniem był dla nas protagonista.

Najwyraźniej Ray jest powodem, dla którego zagramy Calem

Asmussen wytłumaczył też w rozmowie, dlatego w Fallen Order nie pokierujemy przedstawicielem obcej rasy. Pomimo że pomysł brzmi „naprawdę nieźle”, studio Respawn Enetertainment chce, aby gracze mogli wczuć się w postać i utożsamić z młodym Jedi.

- Nie postawiliśmy na rasę kosmity, ponieważ [...] zraziłoby to wiele osób - powiedział deweloper.

Omawiany bohater gry to Cal Kestis - padawan, który przetrwał Rozkaz 66 i ukrywa się przed Imperium.

Star Wars Jedi: Fallen Order zaoferuje wyłącznie kampanię dla jednego gracza, bez trybu wieloosobowego. Premiera 15 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze