Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium "największym sukcesem finansowym w historii" Bloober Team

Ambitne plany na przyszłość.

Polskie studio Bloober Team pochwaliło się w komunikacie, że horror The Medium to „największy sukces finansowy w historii spółki”. Firma powtórzyła też, że rozwija obecnie dwa kolejne projekty.

„Już teraz możemy potwierdzić, że The Medium odniosło sukces artystyczny, ale również i komercyjny. Prezentowane wyniki dotyczą zaledwie dwóch miesięcy od premiery - na ostateczne przychody wygenerowane przez tytuł należy zaczekać” - napisano w oświadczeniu.

Wspomniane wyniki dotyczą więc pierwszego kwartału obecnego roku, w którym Bloober Team zanotowało 5,98 mln zł zysków. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 2,33 mln zł.

„Mamy ciekawe plany inwestycyjne, które powinny dać całej grupie przyspieszenie pewnych działań” - zapewnia prezes studia, Piotr Babieno.

Plany te zakładają między innymi rozwój dwóch kolejnych projektów. Jeden z nich - o nazwie kodowej Black - powstaje we współpracy z partnerem. Druga pozycja to już autorski pomysł twórców z Krakowa.

„Przedsmakiem tego, co czeka naszą firmę w przyszłości, jest umowa z globalnym wydawcą i światowym liderem branży. Zarówno pod kątem wartości całego kontraktu, jak i samego projektu to jedno z największych przedsięwzięć polskiego rynku gier” - zwiastuje Babieno.

Black ma być pozycją stawiającą w większym stopniu na akcję niż wcześniejsze dokonania Bloober Team. Poza tym wiemy niewiele, lecz więcej detali na temat projektów poznamy jeszcze w tym roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze