Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard znalazł sposób, by obejść chińskie prawo w Hearthstone

Gracze kupują „darmowe” karty.

Od maja w Chinach obowiązują nowe przepisy związane z grami sieciowymi. Regulacje zakładają, że tytuły oferujące paczki z losową zawartością muszą wyświetlać szczegółowe informacje na temat przedmiotów, które można otrzymać w podobnych zestawach, oraz szans na ich pozyskanie.

Niektórzy producenci postanowili jednak spróbować obejść wprowadzone przez władze Państwa Środka prawo. Najświeższym przykładem jest Blizzard i karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Wymiana Arcane Dust na „darmowe” paczki z kartami

W najnowszym patchu do chińskiej wersji gry deweloperzy usunęli możliwość bezpośredniego kupowania zestawów z kartami. Jednocześnie jest jednak waluta o nazwie Arcane Dust, którą można zdobyć za gotówkę.

Wszyscy nabywcy „magicznego pyłu” otrzymują nagrody w formie paczek zawierających kartoniki o wartości odpowiadającej ilości wydanych wirtualnych pieniędzy (dzięki, Hearthpwn).

W ten sposób gracze z Chin nadal mogą kupować karty, ale Blizzard nie musi udostępniać informacji na temat prawdopodobnej zawartości poszczególnych zestawów, ponieważ zestawy są „darmowe”, a fani płacą tylko za pył. Dzięki temu twórcy Hearthstone zdołali obejść nowe prawo.

Oczywiście nie wiadomo czy takie rozwiązanie spodoba się władzom Państwa Środka. Niewykluczone, że wykorzystana przez deweloperów sztuczka zostanie uznana za złamanie przepisów.

To nie pierwszy raz, gdy studio stawia czoła wprowadzonym w maju regulacjom. Kilka tygodni temu Chińczycy grający w sieciową strzelankę Overwatch otrzymali możliwość kupowania wirtualnej waluty, którą mogą wydać na przedmioty dostępne do tej pory w losowych skrzynkach.

Wśród oferowanych rzeczy są między innymi różnego rodzaju skórki czy emotikony. Same kufry jednak nie zniknęły - wraz z każdym zasileniem konta gracze z Chin dostają określoną liczbę paczek z zawartością.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły