Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard zapowiada strategiczną grę karcianą - Hearthstone: Heroes of Warcraft

Free to Play w świecie Warcrafta.

Podczas rozpoczętych właśnie targów PAX East pierwszą prelekcję wygłosił przedstawiciel Blizzarda. Zgodnie z zapowiedziami, producent zapowiedział nowy tytuł - karcianą strategię Hearthstone: Heroes of Warcraft, rozgrywającą się w świecie Warcrafta.

Na potrzeby gry przygotowano 300 kart w różnych typach. Wszystkie jednostki i czary odblokujemy podczas rozgrywki, za wirtualną walutę. Gracze będą mogli wydać także realną gotówkę - ostateczna cena nie została jeszcze ustalona, ale Blizzard planuje wycenić zestaw 5 losowych kart na około 1 dolara.

Duplikaty będziemy mogli zamienić na „magiczną esencję”, którą później wykorzystamy do stworzenia interesujących nas kart. Twórcy planują udostępnić także rozbudowany generator talii dla początkujących.

Rozgrywki koncentrują się na internetowych potyczkach pomiędzy graczami z całego świata. Hearthstone: Heroes of Warcraft wykorzysta system Battle.net, by dostosować losowanych przeciwników do naszych umiejętności. Blizzard zapowiada, że gra będzie łatwa w obsłudze, lecz na zaawansowanych zawodników czeka wiele dodatkowych możliwości i strategii.

Za produkcję odpowiada nowy wewnętrzny zespół produkcyjny, składający się z zaledwie 15 osób. Hearthstone: Heroes of Warcraft ukaże się na PC, komputery Mac i iPada, jeszcze w tym roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze