Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard szuka deweloperów do usprawnienia klasyków

Na współczesne komputery.

Blizzard poszukuje inżynierów, którzy zajęliby się przygotowaniem starszych produkcji studia do bezproblemowego włączenia na współczesnych komputerach.

Więcej pracy?

W ogłoszeniu o pracę wymieniono StarCraft, Warcraft 3 i Diablo 2. „Zmieniające się systemy operacyjne, sprzęt i usługi sieciowe sprawiły, że włączenie tych produkcji przez lojalnych fanów stało się trudniejsze” - czytamy w opisie.

„Przywracamy je do dawnej chwały i potrzebujemy twoich inżynierskich talentów, pasji i umiejętności” - napisano dalej.

Wśród obowiązków wymieniono między innymi usprawnienie rozgrywki na współczesnych systemach operacyjnych, poprawienie opcji sieciowych i dbanie od wyeliminowanie błędów.

Starsze produkcje są obecnie wspierane przez system Battle.net, choć ich uruchomienie wymaga niekiedy pomysłowości. Warto jednak dodać, że podobne zapewnienia o odświeżeniu klasyków padły już w 2013 roku, w kontekście serii Warcraft.

Dyrektor produkcji J. Allen Brack potwierdził wtedy, że wewnątrz firmy powstaje „poboczny projekt”, celujący w odświeżenie Warcrafta 1, 2 i 3.

„Mamy kilka osób w zespole, które aktualnie zajmują się tym w ramach dodatkowego projektu, chcąc zrobić coś w tym stylu” - wyjaśnił. Z zapowiedzi nie wynikło zbyt wiele.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze