Skip to main content

Blizzard planuje ułatwić włączenie starszych tytułów na współczesnym sprzęcie

Dzięki „pobocznemu” projektowi.

Ogłoszony w piątek nowy dodatek do World of Warcraft przeniesie graczy w przeszłość serii, co na nowo rozbudziło wspomnienia o wydarzeniach z pierwszych strategii Blizzarda.

Prawdopodobnie w związku z tym ogłoszeniem, podczas panelu dyskusyjnego na BlizzConie jeden z graczy zapytał, „czy producent rozważa przeniesienie starszych tytułów na współczesne maszyny?”

Odpowiedź była zaskakująco konkretna. Dyrektor produkcji, J. Allen Brack potwierdził, że głęboko w trzewiach ogromnej firmy powstaje „poboczny projekt”, celujący w odświeżenie Warcrafta 1, 2 i 3.

„Mamy kilka osób w zespole, które aktualnie zajmują się tym w ramach dodatkowego projektu, chcąc zrobić coś w tym stylu” - wyjaśnił.

„Jesteśmy fanami Warcrafta 1, Warcrafta 2 i Warcraft 3. Na pewno chcielibyśmy jeszcze raz zagrać w te tytuły.”

Warcraft: Orcs & Humans debiutowało w listopadzie 1994 roku na PC i wykreowało uniwersum obejmujące ostatecznie także MMO World of Warcraft. Warcraft 2: Tides of Darkness ukazało się rok póżniej, w grudniu. Obie gry można włączyć na dzisiejszych komputerach, ale wymaga to nieco pracy.

Warcraft 3: Reign of Chaos (lipiec 2002) oraz dodatek The Frozen Throne (lipiec 2003) bez przeszkód działają na współczesnych PC.

Read this next