Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard anulował strzelankę StarCraft na rzecz Diablo 4 - nieoficjalne informacje

Firma skupia się też na Overwatch 2.

Blizzard pracował nad sieciową strzelanką osadzoną w uniwersum StarCrafta, ale projekt został niedawno anulowany, by studio mogło skupić się w pełni na Diablo 4 i nowej części Overwatch - informuje serwis Kotaku, powołując się na własne źródła powiązane z firmą.

FPS nosił nazwę roboczą Ares i miał przypominać serię Battlefield. Informatorzy twierdzą, że gra wyglądała imponująco. Gracze wcielali się w Terranina walczącego z siłami Zergów.

Prace nad strzelanką rozpoczęły się podobno w 2017 roku.

Mobilne Diablo Immortal ukaże się w tym roku

Produkcja została przerwana, by przenieść deweloperów do pracy nad innymi projektami - Diablo 4 i Overwatch 2. Obydwie gry mają zostać zaprezentowane podczas tegorocznych targów BlizzCon.

Overwatch 2 ma podobno zaoferować istotny i rozbudowany komponent PvE, który ma przywodzić na myśl formułę rozgrywki z cyklu Left 4 Dead. Specjalne wydarzenia w pierwszym Overwatch pozwalały czasem na kooperacyjne zmagania z komputerowymi przeciwnikami - być może twórcy chcą rozbudować ten właśnie pomysł.

Diablo 4 miało zostać zapowiedziane w ubiegłym roku, ale twórcy w ostatniej chwili zrezygnowali z tego pomysłu, ograniczając się do prezentacji darmowego, mobilnego Diablo Immortal.

Zobacz na YouTube

Warto przypomnieć, że Blizzard pracował już kiedyś nad strzelanką TPP w uniwersum StarCrafta - gra o podtytule Ghost została anulowana w 2006 roku. Wtedy z kolei przeniesiono projektantów do prac nad World of Warcraft.

Źródło: Kotaku

Read this next