Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Błąd w grze zmienia postacie graczy w płaskie wycinanki

A to dopiero początek problemów.

Tower of Fantasy - nowa gra MMO, przywodząca na myśl Genshin Impact - zaliczyła bardzo trudny start. Problemem były nie tylko długie kolejki na serwer, ale też ogromna liczba nietypowych błędów.

Jak informuje serwis PC Gamer, wielu graczy wpadało pod mapę albo z niewiadomych przyczyn pomijało całą kampanię fabularną i trafiało prosto do finałowych obszarów świata gry. Inni skarżyli się na przeróżne błędy graficzne: od znikających tekstur i elementów ciała postaci po… całkowite spłaszczanie modeli 3D.

Na taki błąd natrafił streamer o pseudonimie SivHD. W pewnym momencie kierowany przez niego awatar zmienił się z modelu 3D w płaską, dwuwymiarową teksturę. Twórca był rozbawiony błędem i w dalszej części transmisji przyznał, że ma on swoje zalety: „moja postać jest teraz tak cienka, że wrogowie jej nie widzą, gdy się skradam” - żartował streamer. Nagranie z błędem można zobaczyć pod tym linkiem.

Nie jest do końca jasne, co powoduje nietypową usterkę. Niektórzy widzowie SivHD zasugerowali, że winna jest niedopracowana animacja wchodzenia i wychodzenia z wieżyczki strzeleckiej. Jeśli gracz odpowiednio szybko opuści pojazd, to postać zrobi się całkowicie płaska. Deweloperzy oświadczyli, że są świadomi problemów technicznych tytułu i w najbliższym czasie naprawią najpoważniejsze błędy. Gracze otrzymają rekompensatę w postaci darmowej waluty w grze.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze