Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Birthdays the Beginning - kolorowa strategia debiutuje w marcu

Połączenie Minecrafta i Spore.

Najnowsza gra Yasuhiro Wady, twórcy Harvest Moon - kolorowe Birthdays the Beginning - zadebiutuje w Europie już 10 marca, na PC i PS4.

Gracze z Ameryki Północnej otrzymają tytuł kilka dni wcześniej, bo już 7 marca.

Prawie jak Battlefield

Odsłona na konsolę dostępna będzie w wydaniu cyfrowym i pudełkowym, ale nie jest obecnie jasne, czy tym drugim zainteresuje się któryś z polskich dystrybutorów. Wersja PC ukaże się na Steamie.

Birthdays the Beginning opisywane jest jako gra typu „sandbox”. Gracze tworzą małe światy w kształcie sześcianów, w których rodzą się różne formy życia. Całość przypomina więc połączenie Minecrafta i starszego Spore.

Celem jest takie modyfikowanie geografii, temperatury i innych warunków w każdym z biomów, by być świadkiem narodzin nowego gatunku, a następnie całego ekosystemu.

Przeróżne istoty to między innymi organizmy jednokomórkowe, ale także bardziej złożone kreatury, nie tylko dinozaury i ssaki, ale także rośliny. Na odkrycie czeka 300 możliwych kombinacji.

Brzmi więc całkiem przyjaźnie i spokojnie, jak na Yasuhiro Wadę przystało. Ten zasłużony japoński deweloper słynie głównie z serii Harvest Moon, gdzie gracze rozwijają własną farmę.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły