Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

BioWare: chcemy jak najszybciej wrócić do Dragon Age i Mass Effect

Studio bierze też pod uwagę Star Wars.

Ubiegłoroczne Mass Effect: Andromeda zostało chłodno przyjęte przez graczy i recenzentów, więc dalszy rozwój cyklu stanął pod znakiem zapytania. BioWare zapewnia jednak, że kiedyś powróci do kosmicznego uniwersum.

W rozmowie z magazynem Game Informer menedżera generalnego studia - Caseya Hudsona - zapytano, czy po zakończeniu prac nad Anthem zespół przygotuje kontynuację jednej z dotychczasowych serii.

- Chcemy jak najszybciej wrócić do Dragon Age i Mass Effect. Drugim cyklem chciałbym szczególnie się ponownie zająć. To moje dziecko. Pomogłem stworzyć tę grę, więc oczywiście w pewnym momencie pragnąłbym opracować kolejną odsłonę - wyjaśnia.

Podjęto również kwestię produkcji osadzonych w świecie „Gwiezdnych wojen”. Menedżer podkreśla, że studio w przyszłości chciałoby przygotować także następny projekt w „odległej galaktyce”, choć zaznacza, że nie jest to proste.

- Jest wiele gier, które chcielibyśmy zrobić. Jedno z wyzwań polega na tym, że dzisiaj stworzenie świetnego i dużego tytułu wymagałoby wykorzystania większości zasobów zespołu o wielkości BioWare, a jesteśmy sporą ekipą - tłumaczy.

Dragon Age: Inkwizycja to ostatnia odsłona cyklu w świecie fantasy od BioWare

- Jest mnóstwo produkcji, które pragnęlibyśmy opracować, ale nie możemy, więc musimy dokonywać selekcji. Zawsze uwielbiałem jednak Star Wars i Knights of the Old Republic - dodaje.

Wydaje się, że deweloperzy w pierwszej kolejności mogą powrócić do Dragon Age. Kilka miesięcy temu były pracownik BioWare - Mike Laidlaw - ujawnił, że gdy był zatrudniony w firmie, w studiu funkcjonował niewielki zespół zajmujący się czwartą odsłoną serii.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze