Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant - Gizmo: Zachodni Światożerca, Puchcio Wielguch

Walka z Puchciem Wielguchem, jak pokonać.

Na tej stronie znajdziesz opis przejścia ostatniego etapu misji głównej Gizmo w Biomutant, która nastąpi zaraz po poprzedniej części w trakcie której odwiedzasz Grotę Skwipów. W trakcie tego zadania zmierzysz się z Zachodnim Światożercą, Puchciem Wielguchem.


Na tej stronie:


Dotrzyj do Puchcia Wielgucha

Etap ten rozpoczniesz zaraz po zebraniu Skwipów i powrocie do Gizmo. Po krótkiej rozmowie, na mapie (1) oznaczona zostanie lokalizacja bossa, Puchcia Wielgucha. Czeka cię dość długa przeprawa przez tereny, na których wrogowie mają 10-12 poziom - wybierz się tam wtedy, gdy twoja postać będzie na podobnym poziomie rozwoju.

Gdy dotrzesz do zniszczonego mostu (2) to znak, że zbliżasz się do celu. Możesz przedostać się przez samą konstrukcję bądź zeskoczyć na dół i obejść od boku. Twoim celem jest dziura w ogrodzeniu (3) przez którą wejdziesz na arenę z wrogiem.


Pokonaj Puchcia Wielgucha

W przeciwieństwie do Puchcia Chruma, Puchcio Wielguch (4) nie jest niewrażliwy na ataki i możesz ostrzeliwać go zza sterów Mektona bez większych ograniczeń. Sama walka podzielona jest na trzy etapy.

W trakcie pierwszego wróg będzie po prostu za tobą podążał i uderzał w ziemie, co wywoływać będzie ogniste fale uderzeniowe. By ułatwić sobie starcie przejdź do dalszej części areny gdzie nie ma zabudowań - dzięki temu będziesz w stanie biegać dookoła wroga i unikać jego ataków.

Po kilkudziesięciu sekundach wróg wskoczy na ścianę (5) przy której znajduje się korzeń, stanie się niewrażliwy na ataki i zacznie ciskać w ciebie głazami. Pozostań w ruchu i wykonuj odskoki na boki by z łatwością uniknąć trafienia. Po kilku rzutach Wielguch wróci na arenę i będziesz mógł kontynuować ostrzał.

Gdy opróżnisz jeden segment jego paska zdrowia Puchcio Wielguch wyrwie kabel zasilania i wykorzysta go w walce. Gdy tylko zobaczysz że podnosi prawą rękę do góry (6) natychmiast odskocz w bok. Wykona on wtedy atak wspomnianym kablem, który jest w stanie odebrać ci nawet 1000 punktów zdrowia. Utrzymuj możliwie duży dystans i odskakuj w ostatniej chwili na bok.

Po chwili po raz kolejny wejdzie na wzniesienie by rzucać głazami. Gdy wróci na ziemię zacznie zasycać powietrze - a razem z nim także i ciebie. Na ekranie pojawi się ikonka przycisku (7). Wciśnij go by wystrzelić zebrane we wcześniejszym etapie Skwipy, co przerwie jego atak i pozwoli ci na nowo zadawać mu obrażenia.

Po opróżnieniu kolejnej części paska zdrowia boss połknie twoją postać. Trafisz do żołądka. Musisz reagować szybko - podpłyń do przodu i złap się wypustki (8) by uciec z kwasu żołądkowego. Następnie wdrap się na górę i wejdź w dowolne z przejść. Dotrzesz nimi do serca (9) wroga. Atakuj je przy pomocy dowolnej broni.

Powtórz proces jeśli wróg ponownie strąci cię do żołądka. Gdy opróżnisz pasek zdrowia Puchcia Wielgucha do zera, walka dobiegnie końca. Odblokujesz tym samym kolejne etapy zadań Przedawniony i Powrót do korzeni.

Poprzednio: Biomutant - Gizmo: Grota Skwipów, bunkier

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze