Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant - Gizmo: Grota Skwipów, bunkier

Łapanie Skwipów, przygotowania do walki z Zachodnim Światożercą.

Na tej stronie prezentujemy opis przejścia kolejnego etapu zadania głównego Gizmo w Biomutant, które następuje bezpośrednio po poprzedniej części. Po odblokowaniu Mektona wybierzesz się do Śmiercistrefy by przygotować się na starcie z kolejnym Światożercą.


Na tej stronie:


Moog wie, zapytaj Mooga o Skwipy

Po ukończeniu poprzedniej części zadania Gizmo automatycznie zasiądziesz za sterami własnego Mektona (1). Jest to specjalny robot, dzięki któremu będziesz mógł przemierzać normalnie niedostępne strefy - tak jak Śmiercistrefa. Mekton wyposażony jest we własna broń palną i do walki wręcz, a także działko do wysysania oleju, o którym wspomnimy za moment. Z czasem - po zebraniu części Mektona - będziesz w stanie go zmodyfikować.

Podejdź do przodu i stań przy wielkiej plamie oleju. Wciśnij wskazany na ekranie przycisk (2) by rozpocząć odsysanie oleju. Poczekaj kilka sekund aż plama zniknie i kontynuuj marsz. Po chwili trafisz na kolejną plamę, którą musisz odessać.

Idź cały czas trzymając się prawej strony, aż dojdziesz do miejsca wskazanego przez znacznik. Na ścianie na wprost znajdziesz zaczepy do wspinaczki (3). Wysiądź z Mektona za pomocą klawisza interakcji i wespnij się po nich na górę by dotrzeć do Mooga. Rozpocznij rozmowę i wypytaj go o skwipy. To specjalna amunicja - jak gumikwaki w trakcie walki z Puchciem Chrumem , bez których nie poradzisz sobie z kolejnym Światożercą.


Grota Skwipów, wejdź do bunkra

Zakończ rozmowę, odblokuj pobliski drogowskaz i zasiądź ponownie za sterami swojego Mektona. Podążaj w stronę znacznika misji, jednak zatrzymaj się przy ruinach budynku (4). Jest tutaj kilka skrzyń do splądrowania - wysiądź z robota, zbierz przedmioty, a następnie wróć do marszu.

Po chwili dotrzesz do Groty Skwipów. Przy samym wejściu czekają na ciebie pierwsi wrogowie (5) do wyeliminowania. Wykorzystaj broń palną by szybko się ich pozbyć.

Dojdź do końca ścieżki, wysiądź z Mektona i zbierz bioblobyz pojemnika (6). Następnie przejdź przez oznaczone drzwi (7) do nowego pomieszczenia i zjedź windą na dół.


Wejdź na wyższy poziom, złap wszystkie Skwipy

Poruszaj się w tym miejscu ostrożnie - pomieszczenie wypełnione jest olejem, który doprowadzi do szybkiej śmierci twojej postaci. Wdrap się na szlamowóz (8) i wejdź w interakcję z zaworem na jego dachu. Wciskaj wyświetlone klawisze (9) by go otworzyć i podnieść poziom szlamu w okolicy.

Odwróć się teraz w kierunku wschodnim, zeskocz na deski dryfujące na szlamie i wskocz przez dziurę w siatce (10). Przejdź do kolejnego pomieszczenia i wykorzystaj sieć do złapania Skwipów (11) biegających po podłodze. Zbliż się po prostu do stworka i wciśnij klawisz interakcji.

Przejdź dalej i złap kolejne. Łącznie potrzebujesz ich 5. W pomieszczeniu jest ich więcej - każdy kolejny schwytany pozwoli ci zdobyć punkt światłości do twojej aury - pod warunkiem, że wybierzesz inną opcję dialogową niż Zabij stwora.

Wejdź następnie w interakcję ze schowkiem (12) by zdobyć broń palną. Podejdź teraz do skrzynki z bezpiecznikami (13) by rozwiązać zagadkę rotacyjną. Podążaj za znacznikiem misji by dojść do windy. Wyjedź nią na górę i zbierz ze schowka broń do walki wręcz.

Wrócisz do miejsca, w którym zostawiłeś Mektona. Zasiądź za jego sterami i udaj się w drogę powrotną do Gizmo. Rozpocznij z nim rozmowę by zakończyć drugi etap misji o tej nazwie, a także odblokować kolejny, finalny, podczas którego zmierzysz się z Zachodnim Światożercą.

Poprzednio: Biomutant - Gizmo: odzyskanie złomu, Śmiercistrefa, Mekton

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze