Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefleet Gothic: Armada - DLC z nową frakcją ukaże się 21 czerwca

Kosmiczni Marines.

Przedstawiciele Focus Home Interactive ujawnili, że 21 czerwca ukaże się nowe DLC do strategii Battlefleet Gothic: Armada. Rozszerzenie zaoferuje nową frakcję - Kosmicznych Marines.

Osoby, które kupią (lub już kupiły) podstawową grę przed wspomnianym terminem, otrzymają dodatek za darmo. Pozostali będą musieli zapłacić 6,99 euro (około 31 zł).

Nową armię gracze wykorzystają w rozgrywkach sieciowych. Składać się ma z przedstawicieli pięciu zakonów - Mrocznych Aniołów, Kosmicznych Wilków, Ultramarines, Imperialnych Pięści oraz Krwawych Aniołów.

Twórcy pracują jeszcze nad inną frakcją - Tau. Data premiery nie jest na razie znana, ale autorzy obiecuję, że tak jak Kosmiczni Marines, stronnictwo będzie dostępne za darmo dla osób, które kupią podstawową wersję produkcji przed 21 czerwca.

Strategia jest adaptacją gry bitewnej Battlefleet Gothic. Wcielamy się (domyślnie) w dowódcę flotylli Imperium podczas walki z siłami Chaosu, a konkretnie Abaddonem. W trakcie zabawy można też pokierować flotą Eldarów oraz Orków.

Tytuł bazuje na silniku Unreal Engine 4 i pozwala utworzyć własną flotę. Naszym zadaniem jest walka o kontrolę nad kolejnymi sektorami galaktyki podczas Czarnej Krucjaty.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze