Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 otrzyma dzisiaj serwery Hardcore

Wysoki poziom trudności.

We wczorajszej - bardzo długiej - liście zmian i poprawek w jesiennej aktualizacji Battlefield 1 nie wspomniano o serwerach Hardcore, lecz te pojawią się w produkcji jeszcze dzisiaj.

Jak podano na Twitterze, dostęp do trudniejszego trybu zabawy pojawi się na wszystkich platformach sprzętowych o godzinie 13:00 polskiego czasu.

Twórcy nie podali dokładnie, jak wyglądała będzie rozgrywka na serwerach Hardcore w Battlefield 1, ale można spodziewać się zakresu opcji zbliżonego do Battlefield 4.

Oznacza to ograniczony HUD i mniej informacji na ekranie: brak wskaźnika zdrowia, amunicji czy granatów, brak możliwości zmiany kamery w pojeździe, brak celownika, brak oznaczenia trafienia wroga, brak automatycznej regeneracji życia, brak mini-mapy czy oznaczania przeciwników.

Jest hardcore'owo

Do tego znacznie mniej punktów zdrowia przy utrzymaniu takiego samego poziomu obrażeń, co oznacza dużo szybszą śmierć. Poziom trudności rośnie także ze względu na możliwość ranienia towarzyszy z zespołu - oraz otrzymywania od nich obrażeń.

W najnowszej odsłonie serii - Battlefield Hardline - przeładowywanie broni zmieniało teżś cały magazynek - bez oszczędzania nabojów, które mogły pozostać w tym wymienianym. Nie jest jednak jasne, jakie opcje trafią do Battlefield 1.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze