Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

BattleBit Remastered - krwawienie, leczenie

Odnawianie zdrowia naszego i kompanów.

BattleBit Remastered, wbrew prostej grafice, odznacza się dość realistyczną mechaniką zadawania obrażeń. Nieostrożny grać może zginąć już od jednego lub dwóch strzałów, a do tego podczas walki możemy między innymi zacząć krwawić. Na tej stronie wyjaśniamy, jak tamować krwawienie oraz leczyć siebie i sojuszników.


Na tej stronie:


Leczenie naszej postaci

Swój własny poziom zdrowia przywrócić możemy tylko wtedy, jeśli gramy klasą medyka - żadna inna klasa nie może używać apteczki, a tylko ona pozwala odnawiać punkty życia. Jeśli więc gramy medykiem, wybieramy spośród gadżetów głównych apteczkę (domyślnie klawisz 5 na klawiaturze) i przytrzymujemy lewy klawisz myszy, aby zacząć się leczyć. Nasz stan zdrowia reprezentuje wówczas pasek na środku ekranu.

W wypadku wystąpienia krwawienia (na przykład w wyniku postrzału lub skoku z dużej wysokości), każda klasa może samodzielnie zatamować swoje krwawienie, ponieważ każdy dostaje na start kilka bandaży - klasa medyka dostaje ich po prostu więcej. W wypadku wystąpienia krwawienia, klikamy przycisk bandaża (domyślnie 3 na klawiaturze) aby założyć opatrunek.


Leczenie towarzyszy

Gdy gramy klasą medyka, możemy leczyć nie tylko siebie, ale też oczywiście naszych towarzyszy. Ranny sojusznik oznaczony jest ikoną zielonego krzyżyka. Będąc w pobliżu żołnierza wymagającego leczenia, wybieramy apteczkę spośród gadżetów głównych (domyślnie klawisz 5 na klawiaturze) i klikamy prawy przycisk myszy, aby rozpocząć leczenie. Poziom zdrowia towarzysza widzimy w postaci okręgu dookoła krzyża.

Analogicznie możemy tamować krwawienie nie tylko u siebie, ale też u innych żołnierzy. Jeśli zobaczymy na ich avatarze ikonę kropli krwi, to możemy przy użyciu naszego bandaża zatamować ich krwawienie. Należy jednak pamiętać, że bandaże służą też do podnoszenia krytycznie rannych towarzyszy i dlatego lepiej zachować większość z nich na pomoc leżącym na ziemi kompanom.

Następnie: BattleBit Remastered - przenoszenie w bezpieczne miejsce i podnoszenie towarzyszy

Spis treści: BattleBit Remastered - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: BattleBit Remastered - ile amunicji zostało, jak sprawdzić

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Battlebit

PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze